کد خبر: 5660
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ ۱۲ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کرونا طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۵۷ نفر اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استودیو سلامت دانشگاه، افزود: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون، بیش از ۱۸۲ هزار نمونه آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۴۹۲ مورد مثبت بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۲۵۷ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کرونا از شروع تاکنون را ۱۲۸ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۱ مورد مرودشت؛ هفت مورد کازرون؛ ۶ مورد قیروکارزین؛ ۵ مورد آباده؛ ۴ مورد کوار؛ ۳ مورد داراب؛ زرقان، استهبان، اقلید، ارسنجان، پاسارگاد و ممسنی هر کدام ۲ مورد؛ سروستان، نی ریز، بیضا، خرامه، سپیدان، رستم، خرم بید، فیروزآباد، مهر، زرین دشت و لامرد هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

وی ادامه داد: با افزایش مراقبت های درمانی در مراکز درمانی استان، تاکنون هفده هزار و ۸۸۰ بیمار از بیمارستان های استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

اکبری همچنین آمار موارد مشکوک و علامت دار را که هم اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند ۶۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۹ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان فارس عادی نیست و کرونا شوخی ندارد، توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری، رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل