کد خبر: 5676
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه با حضور در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، ۱۸۵ هزار و ۹۳۱ تست شناسایی و تشخیص این بیماری در آزمایشگاه های سراسر استان فارس انجام شده و تاکنون ۲۳ هزار ۵۹۵ نفر مبتلا به کروناویروس شناسایی شده اند.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری، امروز با حضور در استودیو سلات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا در فارس گفت: شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۲۳ هزار و ۵۹۵ ۹۸۱ نفر رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، ۱۸۵ هزار و ۹۳۱ تست شناسایی و تشخیص این بیماری در آزمایشگاه های سراسر استان فارس انجام شده و تاکنون ۲۳ هزار ۵۹۵ نفر مبتلا به کروناویروس شناسایی شده اند.

وی اضافه کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر از هم استانی ها در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند که تعداد فوتی های فارس به عدد ۲۷۹ نفر افزایش پیدا کرده است.

معاون درمان دانشگاه ادامه داد: در پی اقدامات درمانی مناسبی که در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان های استان انجام شده، تاکنون ۱۹ هزار و ۷۲ نفر بهبود یافته و از ایزوله خانگی خارج یا از بیمارستان مرخص شده اند.

اکبری عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ارسالی از بیمارستان های سراسر استان فارس، در حال حاضر ۷۰۰ بیمار مشکوک در بیمارستان ها بستری شده اند که ۹۱ نفر از این افراد به دلیل وخامت شرایط بالینی در بخش های مراقبت های ویژه بستری و نیازمند ارایه خدمات ویژه هستند.

وی با اعلام اینکه ظرفیت بستری بیماران در بیمارستان های استان محدود است و کارکنان مجموعه بهداشت و درمان در مدت ماه های گذشته تمام توان و تلاش خود را برای حفظ سلامتی مردم استان به کار گرفته اند، از مردم خواست با رعایت فاصله فیزیکی، اقدامات جدی ایمنی را رعایت کنند، دست ها را به طور منظم بشویند، از ماسک استفاده کنند و در اجتماعات شرکت نکنند تا با مشارکت و همکاری مردم بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل