نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: با توجه به این که اکثر واحدهای اقتصادی استان کوچک و متوسط هستند و در جریان شیوع کرونا دچار آسیب جدی شدند، دستگاه های اجرایی و نهادهای صنفی باید برای جذب تسهیلات دولتی ویژه واحدهای خسارت دیده از کرونا تلاش کنند.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی، امروز در چهارمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با بیان این که مبلغ ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان به منظور حمایت از واحدهای خسارت دیده از کرونا در فارس توسط دولت تعیین شده است، گفت: این تسهیلات مبلغ قابل توجهی است که می تواند مشکلات واحدهای زیادی را مرتفع کند.

استاندار فارس با اشاره به این که سیستم بانکی این استان تلاش های خوبی به منظور رونق اقتصادی انجام داده و راه اندازی واحدهای بزرگ صنعتی مانند آلومینیوم لامرد و فولاد پاسارگاد در شهرستان کوار با حمایت های سیستم بانکی مخصوصا بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه صورت گرفته است، افزود: باید نسبت منابع به مصارف بانکی در استان فارس به صورت معنی دار و مناسبی تنظیم شود تا در آینده شرایط بهتری نسبت به گذشته داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در سال های اخیر مقام معظم رهبری مقولات اقتصادی را مدنظر قرار داده و به عنوان شعار سال تعیین کرده اند که این موضوع نشان می دهد ما در حوزه های اقتصادی دچار مشکلاتی هستیم و باید تلاش کنیم به سمت اصلاح اقتصادی حرکت کرده و جهش اقتصادی را محقق کنیم.

استاندار فارس خواستار توجه مدیران دستگاه های اجرایی به تخصیص تسهیلات کم بهره برای واحدهای تولیدی شد و گفت: از آنجایی که بخشی از سود تسهیلات کم بهره توسط دولت و صندوق توسعه پرداخت می شود، شرایط مناسبی برای متقاضیان ایجاد می شود.

رحیمی با بیان این که دستگاه های اجرایی استان فارس باید سهم خود در زمینه تسهیلات کم بهره را از دستگاه ملی خود مطالبه کرده و با تکمیل اطلاعات بر مبنای وسعت استان و تعداد طرح های ارائه شده، سهم استان را دریافت کنند، ادامه داد: بانک ها نیز در این زمینه باید با سعه صدر و با کسب اطمینان از پرداخت اقساط وام ها، روند پرداخت این تسهیلات را تسهیل و تسریع کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل