کد خبر: 5682
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام هشدار نسبت به شیوع کروناویروس در فارس، گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، جمع جانباختگان به ۲۸۹ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری با ابراز نگرانی نسبت به اوج گیری شیوع این بیماری در فارس که با افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر، به ویژه در هفته اخیر همراه بوده است، گفت: در این بازه زمانی، هر ۲ ساعت، یک هم استانی خود را از دست داده ایم و یک خانواده داغدار شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۱۸۸ هزار و ۸۶ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۲۴ هزار و ۲۶۹ مورد مثبت شناسایی شده است.

وی اعلام کرد: معاون درمان دانشگاه افزود: با تشدید اقدامات ایمنی بهداشتی و مراقبت های درمانی در سطح استان، ۱۹ هزار و ۶۹۲ نفر نیز با بهبودی از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شدند.

اکبری ادامه داد: هم اکنون یک هزار و ۲۶۴ بیمار مشکوک و  یا دارای علامت ابتلا به کرونا ویروس در بخش های مختلف بیمارستان های سطح استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

وی تاکید کرد: بی توجهی به دستورات بهداشتی، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، سهل انگاری در شست و شوی دست ها، استفاده نکردن از ماسک در هنگام خروج از منزل به ویژه حضور مکان های عمومی و تجمعات، باعث افزایش تعداد مبتلایان و بار مراجعه بیماران به مراکز درمانی و تسریع در انتقال این بیماری می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل