کد خبر: 5684
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس در دیدار با کارکنان تامین اجتماعی که به مناسبت هفته تامین اجتماعی گفت : در برهه‌ای از زمان سازمان تامین اجتماعی دچار کم توجهی شد و معضلاتی هم بر آن عارض شد اما تلاش دولت یازدهم و دوازدهم این بود که استقلال سازمان حفظ شود .

به گزارش پیام خبر، «عنایت الله رحیمی» در دیدار با کارکنان تامین اجتماعی که به مناسبت هفته تامین اجتماعی  گفت : یکی از شاخص های توسعه یافتگی در کشورهای پیشرفته  شاخص رفاه اجتماعی است که اساسی‌ترین  مطلب آن پوشش بیمه‌ای اعم از درمانی و دیگر پوشش های مورد نیاز است.
استاندار فارس هدف از ایجاد نهاد تامین اجتماعی را  را در واقع ایجاد دولت رفاه و افزایش عدالت اجتماعی برشمرد و بیان داشت : در همه دولت ها تلاش بر این بوده که عدالت اجتماعی با حضور همین نهادها گسترش پیدا کند و قشرهای نیازمند تحت پوشش قرار بگیرند.
وی افزود : در برهه‌ای از زمان سازمان تامین اجتماعی دچار کم توجهی شد و معضلاتی هم بر آن عارض شد اما تلاش دولت یازدهم و دوازدهم این بود که استقلال سازمان حفظ شود .
 
استاندار فارس با اشاره به حمایت های دولت در جلسات تسهیل و رفع موانع تولید گفت: سعی بر این است که  تناسب بین ورودی و خروجی سازمان حفظ شود و انتظار بیش از حد از سازمان تامین اجتماعی ممکن است چرخه حرکت معمول آن را دچار نقصان و ایراد کند زیرا در صورتی که  ورودی های تامین اجتماعی کاهش یابند طبیعتاً پرداختی آن را نیز تحت تاثیر قرار خواهند داد .
 وی در توصیه ای به مدیران تامین اجتماعی خواستار ایجاد نگرشی جدی در میان همه کارکنان شد و بیان داشت : مدیران باید توجه کنند که ما هم روزی در موقعیت ارباب رجوع  قرار می گیریم پس باید تکریم و حفظ کرامت کسانی که به ما مراجعه می‌کنند را در ذهن خود و کارکنان نهادینه کنیم و آنها را عزیز بداریم.
 
رحیمی با اشاره به شرایط کنونی اقتصادی کشور گفت: امروز مردم تحت فشار معیشت و تورم و گرانی هستند و باید از فشاری که امروز بر مردم هست بکاهیم و باید وضعیت را به سمت تعادل پیش ببریم زیرا تلاطم هایی که در زمینه تحریم‌ها بر اقتصاد ما تحمیل شده روی معیشت و سلامت و امنیت تاثیر می گذارد .
 
استاندار فارس از مدیران حاضر در این دیدار خواست تا با توجه به قابلیت ها و تجربیات و اشراف کارکنان  در سطح استان که همواره با مسایل اجرایی در ارتباط هستند ، پیشنهاد ها و راهکارهای حل مسایل را به ستادهای کشوری ارایه دهند زیرا که این نقطه نظرات اساسی تر و عقلانی تر و راهگشاتر خواهد بود.
 
وی در ادامه سخنان خویش گفت : کارکنان تامین اجتماعی باید مولد ساز سرمایه‌های عظیمی باشند که بیمه شدگان به رسم امانت در اختیار آنها قرار داده اند و از طرفی باید به فکر سرمایه‌گذاری مناسب برای افزایش ارزش این سرمایه ها باشند .
 
 رحیمی همچنین به افزایش پوشش بیمه ای در استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت : حتی المقدور تلاش نمایید تا آن کسانی که مشمول بیمه های دیگر قرار ندارند با رعایت مقررات زیر چتر تامین اجتماعی قرار بگیرند.
استاندار فارس با اشاره به طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: باید به فکر افزایش توان خرید مستمری بگیران باشیم ودولت نیز در این ایام بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان برای توجه به همین نهادهای حمایتی به ویژه تامین اجتماعی تامین اعتبار کرده است و در طول چند سال گذشته نیز به تناسب افزایش خوبی در زمینه افزایش مقرری مستمری بگیران داشته ایم .
 
وی در پایان سخنان خویش با اشاره به پایین بودن نرخ بهره مندی بیمه شدگان فارس از خدمات درمانی تامین اجتماعی به نسبت میانگین کشوری تاکید کرد : گسترش قرارداد با مراکز درمانی درجه یک و قابل قبول برای ارائه خدمات و تلاش در جهت ساخت و بهره برداری از بیمارستان جدید تامین اجتماعی می تواند در بهبود این روند کمک شایانی کند .
 
مدیر کل تامین اجتماعی فارس نیز در این دیدار گفت : بعد از گذشت 30 سال اولین باری است که عالی ترین مقام دولت در استان فارس در مجموعه اداره کل تامین اجتماعی فارس قدم می نهد و از این حیث امیدواریم که این حرکت منشا خیرات بسیاری برای این مجموعه باشد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه استان فارس چهارمین استان کشور از حیث پوشش بیمه ای کشور است گفت : قریب به دو میلیون و 220هزار نفر و به معنای دیگر46 درصد از جمعیت فارس  تحت پوشش خدمات این سازمان هستند  .

کشاورز با اشاره به هزینه های ماهیانه این سازمان در در قالب تعهدات بلند وکوتاه مدت به مخاطبین تامین اجتماعی گفت: ماهیانه مبلغی بالغ بر 400 میلیارد تومان صرف مستمری بازنشستگان 50 میلیارد تومان صرف تعهدات کوتاه مدت ومقرری بیمه بیکاری و قریب به 105 میلیار تومان صرف هزینه درمانی بیمه شدگان استان می کنیم و این در حالی است که مبالغ درآمدی ما از محل دریافت حق بیمه کمتر از 410 میلیارد تومان است و مطالبات ما از کارفرمایان نیز 1200 میلیارد تومان است .

مدیر کل تامین اجتماعی فارس در ادامه  به معرفی خدمات سازمان در دوران شیوع کرونا پرداخت و گفت :
برای جلوگیر ی از شیوع کرونا علاوه بر رعایت استاندارد های بهداشتی اقداماتی همچون تمدید کلیه دفترچه های درمانی ، توقف بازرسی های کارگاهی ، تایید استراحت پزشکی بیمه شدگان بدون تشکیل کمیسیون ، پرداخت بیمه بیکاری بیمه شدگان کارگاه های آسیب دیده وتمدید مهلت پرداخت حق بیمه بیمه های توافقی و همچنین حذف مراجعه حضوری برای تمدید اعتبار دفترچه های درمانی را در دستور کار قرار دادیم.

وی همچنین از طرح ابتکاری مدیر عامل سازمان در شناسایی و بکار گماردن افراد دارای صلاحیت در پست های مدیریتی گفت:  با برگزاری آزمون کتبی و بررسی و احراز صلاحیت ها، حایزین شرایط پست های مدیریتی دارای تعهد و تخصص درون سازمان شناسایی شدند و با بازنشستگی 60 نفر از کارکنان و جایگزین نمودن افراد موفق در این آزمون در حقیقت250 گردش شغلی ایجاد شد .    

کشاورز به برنامه های آتی اداره کل تامین اجتماعی استان فارس اشاره کرد و گفت :  تاسیس شعبه 6 تامین اجتماعی شهر شیراز ، افزایش پوشش بیمه ای در حوزه بانوان، زنان خانه دار،دانشجویان، کارگاههای کشفی و اتباع بیگانه شاغل در فارس از جمله برنامه های پیش روی ماست.

وی از اجرای طرح متناسب سازی حقوق مستمری بگیران نیز خبر داد و افزود : با پیگیری های دکتر سالاری مدیر عامل سازمان ،عمل به خواسته چندین ساله مستمری بگیران محقق شد و با دریافت 32 هزار میلیارد تومان از مطالبات معوق سازمان در قالب سهام شرکت های دولتی ، منابع افزایش مستمری بازنشستگان  تامین شد و پیش بینی می کنیم که 50 میلیارد تومان از این مبلغ جهت اجرای طرح در استان فارس به صورت ماهیانه مورد نیاز باشد که در این صورت 400 تا 800 هزار توان به حقوق بازنشستگان از اول مرداد اضافه خواهد شد.

وی در پایان سخنان خویش با اشاره به حمایت تامین اجتماعی از شرکت ها و کارفرمایان بدهکار در شرایط بداقتصادی تصریح کرد : در 108 جلسه کمیته رفع موانع تولید در سال 98 تلاش کردیم که با اعمال قانون بخشودگی جرائم بیمه ای، تقسیط و امهال بدهی کارفرمایان به بازتوانی و رونق تولید این شرکت ها کمک کنیم .

امیری مدیر درمان تامین اجتماعی فارس فارس نیز در این دیدار گفت: در بخش درمان مستقیم با یک بیمارستان فوق تخصصی 300 تخت بستری و 224 تخت فعال و22 مرکز درمانی ملکی فعال  و 2 مرکز درمانی زرقان و فیروز آباد هم در حال ساخت در خدمت بیمه شدگان فارس هستیم.

وی با اشاره به خدمات درمانی بیمارستان شهید بهشتی شیراز در دوران کرونا گفت:  در پنج ماه گذشته 580 نفر بیمار کرونایی در این بیمارستان پذیرش و بستری شده اند و در حال حاضر نیز 41 بیماری کرونای بستری هستند.

امیری در ادامه به معرفی خدمات  بخش درمان غیر مستقیم نیز اشاره کرد و بیان داشت : برای پاسخگویی به نیاز های درمانی بیمه شدگان 7240 تخت بستری بیمارستان های مختلف را در قرارداد داریم  که 6120  از آن متعلق به بیمارستان های دولتی، 320  تخت مربوط به بخش خصوصی و450تخت خیریه و 350 نظامی هستند.

وی پیگیری های مدیر عامل سازمان را در پرداخت معوقات دانشگاهی و مراکز خصوصی عامل مهم برگشت اعتبار به دفترچه های درمانی تامین اجتماعی بر شمرد و گفت : به جرات می توان گفت تمام معوقات و بدهی های این سازمان به مراکز درمانی پرداخت شده و اطمینان و اعتبار به دفترچه های درمانی بازگشته است .

مدیر درمان تامین اجتماعی فارس تصریح کرد: در سال گذشته برای سلامت و بازتوانی بیمه شدگان و مستمری بگیران فارس 1250 مییلیارد تومان در دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم هزینه شده است .

وی در خصوص وضعیت عمرانی بیمارستان جدید تامین اجتماعی شیراز نیز گفت : با پیگیری استاندار فارس و دستور مستقیم مدیر عامل سازمان ، فرایند مناقصه وتعیین پیمانکار برای این بیمارستان 320 تختخوابی در مراد ماه سال جاری انجام خواهد شد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.