کد خبر: 5709
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حالی که شمار مبتلایان به کرونا در فارس، روز به روز افزایش می یابد، تعداد مبتلایان به. ۲۵ هزار و ۸۲۶ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری، با اعلام وضعیت قرمز در استان فارس بر استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد و گفت:  از ابتدای شیوع کرونا تا کنون تعداد ۱۹۳ هزار و ۳۴۹ تست تشخیص این بیماری در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان فارس انجام شده است که تاکنون ۲۵ هزار و ۸۲۶ نفر مثبت شناسایی شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: خوشبختانه تا امروز و با تلاش مجموعه سلامت استان، ۲۱ هزار و ۶۰۱ نفر از بیمارستان ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و به عنوان بهبود یافته تلقی می شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر، هزار و ۱۶۰ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش های مختلف بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شیراز بستری هستند که از این تعداد ۹۱ نفر به دلیل وخامت شرایط بالینی در بخش های مراقبت ویژه تحت مراقبت درمانی خاص قرار دارند.

معاون درمان دانشگاه همچنین از فوت ۱۰ نفر از مبتلایان به کرونا در فارس در بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد که با این نفرات، تعداد فوتی های استان تا امروز به ۳۱۹ نفر افزایش پیدا کرده است.

 اکبری عنوان کرد: بر اساس اعلام وضعیت قرمز در استان فارس و نیاز تشدید مراقبت های کنترلی و اقدامات بهداشتی در سراسر استان از تمام مردم استان تقاضا می شود ضمن رعایت توصیه های ایمنی و فاصله فیزیکی لازم، استفاده از ماسک از مبداء را فراموش نکنند تا با لطف خداوند، تلاش مسوولان و کادر بهداشت و درمان و مشارکت مردم بتوانیم این ویروس منحوس را شکست بدهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل