کد خبر: 5716
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
کرونا

آخرین وضعیت داده های مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، حاکی از جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری، با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و تبیین آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان، از افزایش آمار بررسی تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان به ۱۹۴ هزار و ۸۲۴ مورد خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، افزود: هم اکنون مجموع موارد مرگ و میر در فارس در اثر کروناویروس، به ۳۳۵ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمارها، مجموع موارد مثبت نیز تاکنون به ۲۶ هزار و ۲۸۱ مورد رسیده است.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون هزار و ۲۳۰ بیمار مشکوک و دارای علامت ابتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی استان بستری هستند.

دکتر اکبری وضعیت جسمی ۸۹ نفر از این بیماران را وخیم اعلام و اظهار کرد: با افزایش مراقبت تیم های بهداشتی و درمانی در استان، تاکنون ۲۲ هزار و ۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا ویروس از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اشاره به محورهای نشست امروز اعضای ستاد مدیریت دانشگاهی کروناویروس، لزوم استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل و به ویژه در مواقع خرید در مراکز خرید سرپوشیده را یادآور شد.

حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی منظم دست ها، دیگر تاکیدات معاون درمان دانشگاه به مردم استان بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.