کد خبر: 5733
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعلام آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس، ۱۹۸ هزار نفر از مردم استان تحت آزمایش های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۲۷ هزار و ۳۳۹ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر از هم استانی ها جان خود را در اثر بیماری کووید۱۹ از دست دادند که با این تعداد، جمع جانباختگان به ۳۶۶ نفر رسید.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ۲۳ هزار و ۲۱۶ نفر تاکنون با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند، اظهار کرد: هزار و ۱۷۹ بیمار نیز هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند و ۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

وی تاکید کرد: همانطور که مشاهده می کنید آمار نشان دهنده این است که ویروس کرونا عفونی تر و تهاجمی تر شده است، بنابراین مردم باید با جدیت توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

همتی با اشاره به آمار مقایسه ای بیماری کووید۱۹ در کشور و استان فارس گفت: در حالی که ۱۰ درصد از موارد ابتلای کشور شامل بیماران استان فارس می شود، خوشبختانه تنها دو و نیم درصد موارد مرگ و میر کرونا کشور مربوط به فارس است و این نشان دهنده تلاش گسترده و خستگی ناپذیر کادر بهداشتی و درمانی فارس است که برای بهبودی بیماران از جان مایه می گذارند.

وی از مردم استان خواست توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و با رعایت این توصیه ها به کادر بهداشتی و درمانی کمک کنند تا با روحیه بهتر به بیماران خدمت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل