کد خبر: 5740
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس، از افزایش آمار مبتلایان به ۲۷ هزار و ۹۰۹ نفر خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعلام آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس، ۲۰۰ هزار و ۳۴۵ نفر از مردم استان تحت آزمایش های کرونا ویروس قرار گرفتند که تا امروز ۲۷ هزار و ۹۰۹ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه ۲۳ هزار و ۸۶۶ نفر تاکنون با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، اظهار کرد: هزار و ۲۳۸ بیمار هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند و ۱۰۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ نفر از هم استانی ها جان خود را در اثر بیماری کرونا از دست دادند که با اضافه شدن این تعداد، جمع جانباختگان ویروس کرونا در فارس به ۳۷۶ نفر رسید.

 همتی تاکید کرد: تنها راه مبارزه با کرونا ویروس، رعایت اصول بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است و هم استانی های عزیز باید با رعایت این موارد و پرهیز از برگزاری و یا شرکت در دورهمی های خانوادگی ضامن سلامت خود و عزیزانشان باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.