کد خبر: 5740
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس، از افزایش آمار مبتلایان به ۲۷ هزار و ۹۰۹ نفر خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعلام آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس، ۲۰۰ هزار و ۳۴۵ نفر از مردم استان تحت آزمایش های کرونا ویروس قرار گرفتند که تا امروز ۲۷ هزار و ۹۰۹ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه ۲۳ هزار و ۸۶۶ نفر تاکنون با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، اظهار کرد: هزار و ۲۳۸ بیمار هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند و ۱۰۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ نفر از هم استانی ها جان خود را در اثر بیماری کرونا از دست دادند که با اضافه شدن این تعداد، جمع جانباختگان ویروس کرونا در فارس به ۳۷۶ نفر رسید.

 همتی تاکید کرد: تنها راه مبارزه با کرونا ویروس، رعایت اصول بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است و هم استانی های عزیز باید با رعایت این موارد و پرهیز از برگزاری و یا شرکت در دورهمی های خانوادگی ضامن سلامت خود و عزیزانشان باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل