کد خبر: 5743
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
حسین خبیری

چه کنیم که بلای جهانی کرونا، معرفت نمی‌داند، به دل و دیدار و لبخند و عاشقانه‌ها و ریشه‌های فارسی‌زبانان با حافظ و بهارنارنج و ارگ، قصردشت و ارم و بهشت گمشده و سعدی و تخت‌جمشید و پاسارگاد و بیشابور و... هم کاری ندارد، اما...

به گزارش پیام خبر؛ ایرانیان پاک‌نهاد، مدتی است از افتخار میزبانی‌تان محروم شده‌ایم؛ اما خوب می‌دانید «دل‌مان با شماست» و هوای دیدار چهره‌های گرم و صمیمی‌تان را در سر می‌پروریم.
کیست که نداند که قدوم‌تان برای شیراز، جهانشهر ایران‌زمین، همیشه رونق‌بخش، پربرکت و شادی‌آفرین بوده و خواهد بود.
اما چه کنیم که بلای جهانی کرونا، معرفت نمی‌داند، به دل و دیدار و لبخند و عاشقانه‌ها و ریشه‌های فارسی‌زبانان با حافظ و بهارنارنج و ارگ، قصردشت و ارم و بهشت گمشده و سعدی و تخت‌جمشید و پاسارگاد و بیشابور و... هم کاری ندارد، اما...

رواق منظرچشم من آشیانه توست

کرمنما و فرودآ که خانه خانه‌ی توست

اما تردید نداشته باشید که این چند روز گذران بحران، هرگز از عشق عمیق اهالی دیار با صفای میهمان‌نوازان نسبت به میهمانان عزیزتر از جان‌مان ذره‌ای نخواهد کاست،

هر چه دیدارمان دیرتر شوق به دیدارتان در دلهامان صدچندان و اشتیاقمان به خدمت‌گذاریتان بیشتر و بیشتر می گردد.
شیراز و شیرازی برای دیدن روی ماه‌تان لحظه‌شماری می کند اماپیش و بیش از آن و مهم تر از هرچیز دیگری این سلامتی و ایمنی شماست که در صدر همه آرزوهای ماست و برای‌مان بی نهایت قیمتی و ارزشمند و گرانقدراست.
تاریخ زرین این مرز پر گهر خود گویای این حقیقت است که *ایرانی جماعت پیروز میدانهای سخت تر از اینها بوده و این بار نیز با تکیه بر اصالت‌مان، همبستگی‌مان و عشق به هم‌نوعان‌مان با رعایت اصول اولیه و ساده اما مهم بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی این شرایط را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.
پس تا لحظه دیدار، خدا یارتان، بخت نیکو اقبالتان، گل لبخند نثارتان و دعای ما شیرازی‌ها بدرقه راه‌تان.
تقدیم بااحترام
حسین خبیری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.