عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش آمار ثبت مبتلایان به کرونا در فارس طی روزهای اخیر، گفت: هم اکنون وضعیت و آمار مبتلایان در فارس به بیش از ۲۸ هزار نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، دکتر عبدالرسول همتی با تبیین آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان، اعلام کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس، ۲۰۲ هزار و ۲۰۶ نفر از مردم استان تحت آزمایش های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۲۸ هزار و ۴۴۳ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ نفر از هم استانی های ما در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، مجموع موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون را ۳۸۹ نفر اعلام کرد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه، خوشبختانه ۲۴ هزار و ۳۳۵ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۲۱۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان و ۱۱۶ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی ابراز امیدواری کرد تا با رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد در مکان های شلوغ، بتوانیم موجب شکست کرونا شویم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل