کد خبر: 5749
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۱۱۵ بیمار بدحال در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان فارس ناشی از ابتلا به کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، دکتر عبدالرسول همتی اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، ۲۰۳ هزار و ۸۹۱ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۲۹ هزار و ۶ مورد مثبت شناسایی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه ۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند که بر این اساس، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۴۰۲ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۲۴ هزار و ۹۴۷ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و ۲۰۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش های عمومی و ۱۱۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون بیش از ۷۶ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و مشاغل تولیدی و خدماتی انجام شده است گفت: در این بازدیدها، برخی از اماکن و مراکز، به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، با هماهنگی مقام قضایی تعطیل شدند.

معاون بهداشت دانشگاه با تاکید بر اینکه مردم برای تهیه مایحتاج روزانه خود، از فروشندگانی که از ماسک استفاده نمی کنند و در رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجه هستند، خرید نکنند، توصیه کرد: شهروندان به عنوان بازرسان بهداشتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و رعایت نکردن دستورات بهداشتی از سوی متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، گزارش خود را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

دکتر همتی یادآور شد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری و دوری از حضور در تجمعات الزامی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل