کد خبر: 5756
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
طاهره کاظم‌نژادی

نویسنده کتاب ترانه «قله بی‌قاف» گفت: کتاب «قله بی‌قاف» شامل ۴٢ ترانه است که نام این کتاب با هدف دعوت مخاطب به اندیشیدن انتخاب شده و برخی خوانندگان جوان از ترانه‌های آن استفاده کرده اند.

به گزارش پیام خبر، طاهره کاظم‌نژادی با معرفی خود و تاکید بر علاقه خود در حوزه شعر به خبرنگاران گفت: متولد سال ۷۶ و زاده روستایی از زرین‌دشت فارس هستم که سرودن شعر را از کودکی با شعر نو آغاز کردم و در نوجوانی استعداد خود را در سرودن قالب‌های دیگر نیز آزمودم.

نویسنده کتاب ترانه «قله بی‌قاف» ادامه داد: در دوران نوجوانی با «رضا نیکفرجام»، خواننده مطرح کشور که نخستین خواننده‌ای بود که ترانه‌های مرا پسندید نیز آشنا شدم.

وی اضافه کرد: پس از آن با استودیو موسیقی «وان» و «ارج رکورد» همکاری خود را آغاز کردم که مرا بیش از پیش به وادی ترانه سوق داد.

کاظم نژادی عنوان کرد: حاصل این همکاری، خوانش ترانه‌هایی از من همچون «عاشق‌کش»، «پرستار» و «ناخدا» با صدای «حسن حقیری»، «ای کاش» با صدای «محمدرضا چوبین»، «رنگین‌کمان کوچک» با صدای «مسعود احمدپور»، «اتمام حجت» و «میوه ممنوعه» با صدای «حسن سیاهزاری» بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشغول تولید آهنگ‌های دیگری با ترانه‌های من و با صدای «رضا نیکفرجام» در آلبوم «ابایل»، «طلسم» با صدای «همایون نیک‌خواهی» هستم.

این شاعر جوان با تشکر از برخی رسانه های فارس برای انتشار برخی از اشعار و ترانه‌های خود گفت: انتشار این اشعار باعث شد تا شناخته تر و موفق تر باشم و پا در راه چاپ نخستین کتاب ترانه‌های من با عنوان «قله بی‌قاف» شامل ۴٢ ترانه توسط انتشارات «نادریان» بگذارم.

این دانشجوی عربی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: نام این کتاب با هدف دعوت مخاطب به اندیشیدن بوده است که مثلا اگر عده ای با برداشتن قاف از قله به «له» می‌رسند که در زبان عربی به معنای «برای او» است که این نوعی مفهوم عاشقانه را می‌رساند.

کاظم نژادی اضافه کرد: زیبایی و ارزش یک کوه را به قله آن و زیبایی و ارزش یک قله را به قافش می‌دانند، به نوعی که به مفهموم پوچی در عشق و دنیا برسند و همچنین از سوی دیگر این اسم نوعی آشنایی‌زدایی نیز است زیرا ذهن مردم با واژگانی چون «قله‌ قاف» در تعابیر و ضرب‌المثل‌ها  آشنایی دارد.

وی عنوان کرد: شعر «با ترانه‌ پرستار» مقام اول کشور را در جشنواره شعر مردم و کرونا را کسب کرده است و شخصا از ترانه‌های کلیشه‌ای و تکراری که بدون ایده و خلاقیت باشد، بیزارم.

گفتنی است، «طاهره کاظم‌نژادی»، جوانی با استعداد و اهل ذوق ادبی است که به تازگی نخستین کتاب ترانه خود را با عنوان «قله بی‌قاف» روانه بازار کرده است که برخی خوانندگان جوان از ترانه‌های وی استفاده کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.