کد خبر: 5758
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمارهای مربوط به بیماری کرونا در استان را به مرز ۳۰ هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی امروز گفت: آخرین آمارهای مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان نشان می دهد آمار ابتلا به این بیماری هم اکنون به مرز ۳۰ هزار نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: از بررسی ۲۰۶ هزار و ۹۹۰ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان خبر داد که از این تعداد، ۲۹ هزار و ۹۹۵ مثبت شناسایی شده است.

وی اضافه کرد:  هم اکنون ۲۵ هزار و ۷۷۷ نفر از مبتلایان نیز با بهبودی، از مراکز درمانی ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

حسینی آمار بیماران مشکوک و یا علامت دار بستری در مراکز درمانی استان را هزار و ۳۰۶ بیمار اعلام کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر ۱۲۰ نفر از این بیماران به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین نسبت به مرگ ۱۶ هم استانی مبتلا به کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون ابراز تاسف کرده و برای آنان غفران الهی مسالت داشت.

حسینی ادامه داد: ارزیابی های ناظران سلامت نشان می دهد تعداد قابل توجهی از هم استانی ها خود را ملزم به رعایت دستورالعمل ها می دانند که از طرف تیم های بهداشت و درمان استان از این همکاری تقدیر می کنم.

وی از معدود افرادی که همچنان نسبت به رعایت اصول بهداشتی بی توجه هستند نیز خواست رفتارهای بهداشتی را در سبک زندگی خود جای داده تا به زودی شاهد روزهای بهتر و اتمام این بیماری باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل