کد خبر: 5763
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  • خبرنگار: نوید جعفری
  • چاپ
کتابخانه عمومی نورآباد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به پروژه کتابخانه استاد شهید مطهری نورآباد گفت: پروژه ساخت بنای جدید کتابخانه عمومی استاد شهید مطهری نورآباد با متراژ۶۰۰ متر مربع آغاز شد.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری ظهر یکشنبه با اشاره به کتابخانه عمومی شهر نورآباد عنوان کرد: کتابخانه استاد شهید مطهری از جمله کتابخانه های باقدمت استان فارس است که در سال ۱۳۴۵ افتتاح شد؛ ساختمان این بنا به دلیل فرسودگی، نیازمند بازسازی بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه مجوزهای لازم ساخت ساختمان جدید این کتابخانه صادر شده، گفت: با بررسی‌های لازم مقرر شد که ساختمان قدیمی این کتابخانه تخریب و در زمین آنکه متراژ ۵۷۸ متر مربع است، ساختمان جدید با زیربنایی ۶۰۰ متر، به صورت دو طبقه و شامل بخش‌های مخزن، نشریات و مرجع، کودک و نوجوان و سالن‌های مطالعه مجزا ساخته شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های فرماندار ممسنی برای انجام این کار اضافه کرد: این پروژه از ابتدا کد بودجه دریافت کرده و مجری ساخت آن اداره کل راه و شهرسازی استان است که اعتبارات تملک استانی و شهرستانی تأمین خواهد شد.

منوچهری از آغاز این کار خبر داد و عنوان کرد: مرحله تخریب این پروژه توسط پیمانکار به اتمام رسیده و پروژه در حال خاکبرداری است و مرحله فوندانسیون نیز به زودی شروع خواهد شد.

منوچهری با تصریح اینکه کتابخانه استاد شهید مطهری در زمان ساخت کتابخانه، در مکانی جدید مستقر است، گفت: در سال گذشته با همکاری شهرداری نورآباد، ساختمانی متعلق به شهرداری در اختیار کتابخانه قرار گرفت که پس از انجام تعمیرات لازم در آن بنا، کتابخانه عمومی استاد شهید مطهری به ساختمان جدید منتقل شده است. این کتابخانه تا زمان اتمام ساختمان اصلی خود در مکان فعلی ارائه خدمات می‌دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه به ضرورت بازسازی و نوسازی کتابخانه های عمومی با قدمت استان فارس اشاره و تصریح کرد: اولویت مجموعه کتابخانه های عمومی، ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و تجهز و توسعه کتابخانه های موجود است.

وی با به اینکه در دو سال اخیر بیشتر کتابخانه های عمومی استان تعمیر و تجهیز شده‌اند، گفت: عملیات به سازی کتابخانه آیت الله شهید دستغیب نیز در همین راستا از ابتدای سال جاری آغاز شده و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

کتابخانه عمومی استاد شهید مطهری تنها کتابخانه عمومی نهادی در شهر نورآباد است. این کتابخانه بیش از ۳۰ هزار جلد کتاب و ۲۵۰۰ نفر عضو دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل