کد خبر: 5780
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارهای مربوط به شیوع کرونا ویروس در استان فارس، تاکنون ابتلای ۳۰ هزار و ۵۷۶ نفر در استان فارس به قطعیت رسیده است.

به گزارش پیام خبر، دکتر عبدالرسول همتی با اعلام آخرین آمار مربوط به کرونا ویروس در استودیو سلامت دانشگاه، با اشاره به بررسی بیش از ۲۰۸ هزار نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان فارس، آخرین آمار مبتلایان را ۳۰ هزار و ۵۷۶ مورد اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از درگذشت ۱۲ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، افزود: مجموع جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، هم اکنون به ۴۴۷ مورد رسیده است.

وی همچنین آمار بیماران مشکوک و علامت دار بستری در مراکز درمانی استان را هزار و ۳۱۱ نفر اعلام کرد که از این تعداد، ۱۱۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

همتی همچنین با اشاره به آمار بهبودیافتگان این بیماری گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲۶ هزار و ۲۵۷ نفر از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با بیان دو توصیه مهم برای مصونیت در برابر کروناویروس توضیح داد: یکی از دلایل مهم افزایش شیوع این بیماری در استان، افزایش سفر به ویژه به استان های جنوبی کشور و یا سفرهای ساکنان این استان ها به فارس بوده که امیدواریم مردم استان همانند ایام نوروز، از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین با اشاره به ارزیابی های اساتید گروه اپیدمیولوژی دانشگاه، از تاثیر استفاده از ماسک در کاهش موارد بستری تا ۶۰ درصد و کاهش موارد مرگ و میر تا ۷۰ درصد، در هنگام خروج از منزل خبر داد.

دکتر همتی از عموم مردم استان دعوت کرد تا با همکاری در این اقدامات ساده، در کمک به مهار این بیماری، مشارکت داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل