کد خبر: 5783
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ثبت یک روز تلخ در دوران کرونای فارس، ۱۹ هم استانی دیگر طی روز گذشته در اثر کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش پیام خبر، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین وضعیت کرونا ویروس در استودیو سلامت دانشگاه، از بیشترین مورد مرگ روزانه در اثر کرونا ویروس با جان باختن ۱۹ هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بررسی بیش از ۲۱۰ هزار آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری، افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۳۱ هزار و ۱۴۷ بیمار به اثبات رسیده است.

وی ضمن ابراز نگرانی از جان باختن ۱۹ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته که عدد بالایی محسوب می شود و بیشترین تعداد فوتی در ۲۴ ساعت در طول دوران شیوع کرونا نیز بوده است، اعلام کرد: جمع جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در فارس تا امروز به ۴۶۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: تاکنون ۲۶ هزار و ۸۲۶ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی با اعلام دیگر آمارهای مربوط به کروناویروس در فارس گفت: امروز و بر اساس آخرین آمارها، هزار و ۵۷ بیمار در بیمارستان هایی که به کووید۱۹ اختصاص یافته است بستری هستند و علاوه بر آن ۱۱۲ بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استان فارس همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، ادامه داد: با اعمال محدودیت ها و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تاثیرگذاری بر روی کاهش موارد ابتلا آغاز شده است.

دکتر همتی ضمن تبیین دوباره نقش استفاده حداکثری از ماسک در کاهش ۶۰ درصدی موارد ابتلا و کاهش ۷۰ درصدی موارد مرگ و میر، گفت: با تقدیر از افرادی که تا امروز با مجموعه سلامت استان همکاری داشته اند، از عموم مردم می خواهیم این همکاری را ادامه دهند و افرادی که تاکنون موفق به رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی نشده اند، با حساسیت و دقت بیشتر مشارکت بیشتری با مدافعان سلامت داشته باشند تا در روزهای آینده شاهد کاهش موارد بستری و مرگ در بیمارستان ها باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل