کد خبر: 5789
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  • خبرنگار: نوید جعفری
  • چاپ
جعفر قادری

نماینده مردم شیراز و زرقان عنوان کرد: جذب کمک‌های خیرین در حوزه فرهنگ بیشتر شود.

به گزارش پیام خبر، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه نشست‌های خود با نمایندگان مردم در خصوص بررسی مسائل و مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی؛ ۶ مرداد ماه، با جعفر قادری از نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اعلام حمایت از کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی حوزه‌ای است که باید بر روی آن تمرکز شود. کمک به کتابخانه ها از اولویت‌های ما است و برای ارتقای شاخص‌های کتابخوانی تلاش می‌کنیم؛ در کنار نهاد کتابخانه های عمومی کشور ایستاده‌ایم تا مشکلات پیش روی این سازمان تأثیرگذار حل شود.

وی افزود: برای اطلاع از وضعیت و نیازهای کتابخانه های عمومی و گفت‌وگو با کتابداران از کتابخانه های شهر شیراز بازدید خواهم کرد.

قادری با اشاره به ظرفیت بسیار خیرین در استان فارس، گفت: لازم است جذب کمک‌های خیرین در حوزه فرهنگ بیشتر شود و خیرین نیک‌اندیش استان را به سوی ساخت و تجهیز کتابخانه ها سوق دهیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی در شیراز نیازمند توجه جدی هستند، عنوان کرد: زیربنای کتابخانه های عمومی در شهر شیراز با حد مطلوب فاصله بسیاری دارد و باید در این خصوص برنامه ریزی کرد.

روح الله منوچهری با بیان اینکه شیراز تنها کلان شهری است که کتابخانه مرکزی ندارد، به لزوم تعیین تکلیف دو پروژه مهم کتابخانه ای در شیراز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پس از چندین سال پیگیری، زمین کتابخانه مرکزی شیراز تعیین شده و در مرحله واگذاری است. همچنین پروژه بهسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب نیز از ابتدای سال آغاز شده است.

وی با اشاره به پایتختی کتاب شیراز، افزود: شیراز در حوزه کتابخوانی پتانسیل و ظرفیتی بی نظیر دارد. در نظر داریم در سال ۹۹ که عنوان پایتخت کتاب ایران از آن شیراز است، شاهد تحول بسیاری در حوزه کتابخانه های عمومی این شهر باشیم.

منوچهری در ادامه با تأکید بر اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور با کسری بودجه مواجه است، گفت: عدم توجه کافی در حوزه قانون گذاری نهاد کتابخانه های عمومی، این سازمان مردمی و خدمات رسان را با مشکلاتی رو به رو کرده است؛ ارائه طرحی کاربردی برای اصلاح تناقضات قانون گذاری و بودجه در مجلس و حمایت نمایندگان مردم از این طرح، نقطه عطفی در راه شکوفایی کتابخانه های عمومی خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل