کد خبر: 5793
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس نشان می دهد، ۱۱۴ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با اشاره به افزایش آمار ثبت مبتلایان به کرونا در فارس طی روزهای اخیر در استودیو سلامت دانشگاه، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۲۱۲ هزار نفر از مردم استان تحت آزمایش های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۳۱ هزار و ۶۹۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: ۱۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۲ شهرستان در وضعیت سفید قرار دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ هم استانی در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، مجموع موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون را ۴۷۶ نفر اعلام کرد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه، هم اکنون ۹۳۵ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند و ۲۷ هزار و ۴۲۶ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی ۴۷۶ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کرونا ویروس از شروع تاکنون را ۲۱۸ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۶ مورد مرودشت، ۲۱ مورد کازرون، ۱۲ مورد داراب، ۹ مورد آباده، ۸ مورد قیروکارزین، ۶ مورد اقلید، کوار، لامرد، ممسنی و پاسارگاد هر کدام ۵ مورد، زرین دشت، خرم بید استهیان و زرقان هر کدام ۴ مورد، سپیدان و ارسنجان هر کدام سه مورد، مُهر و فیروزآباد هر کدام ۲ نفر، کوه چنار، رستم، نی ریز ، خرامه، سروستان و بیضا هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه اساتید اپیدمیولوژی دانشگاه بر این عقیده اند که استفاده حداکثری مردم از ماسک موجب ۶۰ درصد از موارد بستری و ۷۰ درصد از موارد فوت کاهش پیدا می کند، بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه فارس همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، یادآور شد: خوشبختانه با رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم آمار رو به کاهش است، اما آمار مرگ و میر در استان کاهش چندانی نداشته که با همدلی و همکاری مردم شاهد تغییر این آمار خواهیم بود.

 همتی ابراز امیدواری کرد تا با رعایت استفاده از ماسک به عنوان یک توصیه مهم و ساده از سوی مردم، سلامتی را به خود، خانواده و جامعه هدیه دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل