کد خبر: 5802
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به ۴۸۸ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، گفت: با مرگ ۱۲ هم استانی دیگر طی روز گذشته، تاکنون ۴۸۸ خانواده در استان سوگوار عزیزانشان شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از انجام ۲۱۳ هزار و ۹۱۸ مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و افزود: بر اساس بررسی ها، ابتلای ۳۲ هزار و ۳۱۶ نفر به قطعیت رسیده است.

وی همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، اظهار کرد: از مجموع هزار و ۳۹ بیمار بستری، ۱۱۹ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و شرایط آن ها وخیم گزارش شده است.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۲۷ هزار و ۹۹۱ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

به گفته این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تنها راه اتمام وضعیت قرمز در استان فارس، مشارکت عمومی در رعایت پروتکل های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک است.

وی از تمامی مردمی که با دقت نظر ویژه نسبت به سلامت خود و عزیزانشان، همراه مدافعان سلامت استان هستند، قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل