دیدار رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدای منا

رهبر معظم انقلاب اسلامی معیار در برگزاری عزاداری‌های محرم را ضوابط کارشناسان بهداشتی و ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کردند و فرمودند: هرچه آنها لازم بدانند، باید مراعات شود.

به گزارش پیام خبر، حضرت آیت الله خامنه ای به مناسبت عید سعید قربان در سخنانی با مردم شریف ایران با تبریک این عید سعید از تلاش های مجاهدان سلامت و خدمت و بویژه کادر درمان در اپیدمی ویروس کرونا قدردانی کردند.

ایشان درمورد برگزاری مراسم محرم اظهارداشتند: مدت هاست هرکسی درباره برگزاری مراسم محرم چیزی می گوید، من می خواهم تأکید کنم در عزاداری ها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا به ما می گویند.

رهبر انقلاب اسلامی یادآور شدند: بنده خودم شخصا هرچه را که آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین به هیات ها، منبری ها و مداح ها و دیگران توصیه کردند که هرکاری می کنید، ببینید ستاد ملی مقابله کرونا چه می گوید اگر ضابطه ای تایید کردند، همه ما موظف هستیم آن را رعایت کنیم.

ایشان همچنین اظهارداشتند: امروز همه دنیا با ابتلای همگانی مواجه‌ هستند، شاید در بسیاری از جاها هم کسانی باشند که به مردم کمک‌هایی می‌کنند اما فکر نمی‌کنم هیچ جا مانند ایران عزیز تعداد افراد داوطلب برای کمک به مردم آنقدر زیاد باشد.

رهبر معظم انقلاب یادآور شدند: مجموعه‌های درمانی در صفوف مقدم مبارزه بودند و فداکاری کردند و زبان قاصر از بیان این فداکاری است، پشت سر آنان همین داوطلبان بودند که پشتیبانی کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین گفتند: عده‌ای از مردم در ماجرای شیوع کرونا به شدت آسیب دیدند و این را باید جبران کرد. این را باید مردم جبران کنند، نمی‌توان همه بار را بر دوش دولت و نهادهای شبه‌دولتی گذاشت، آنها هم وظایفی دارند که باید انجام دهند، اما کافی نیست و خود مردم هم می‌توانند کمک کنند.

ایشان به شرایط تحریم در کشور اشاره کردند و آن را یک جنایت بزرگ دانستند که علیه یک ملت به کار می گیرند.

رهبر انقلاب اسلامی اهداف دشمن از تحریم ها را شامل اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و جانبی دانستند و گفتند: هدف کوتاه مدت به ستوه آوردن ملت ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: هدف میان مدت نیز جلوگیری از پیشرفت علمی ایران است و هدف بلندمدت به ورشکستگی کشاندن دولت و کشور و فروپاشی اقتصاد ایران است.

ایشان یادآور شدند: هدف جانبی آنها قطع رابطه ایران با دستگاه های منطقه است، آنچه دشمن خبیث با اعمال تحریم ها می خواسته نشده و نخواهد شد که خودشان هم اعتراف کرده اند.

رهبر معظم انقلاب افزودند: به موازات تحریم جریان تحریف حقایق و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد. اگر جریان تحریف شکست بخورد ، تحریم نیز شکست می خورد چرا که عرصه جنگ اراده ها است.

حضرت آیت الله خامنه ای با طرح این سوال که آیا تحریم قابل علاج است، تصریح کردند: قطعا قابل علاج است، این علاج نیست که ما در مقابل آمریکا عقب نشینی کنیم، علاج تحریم فقط و فقط تکیه بر توانایی ملی است.

ایشان در ادامه سخنانشان به نیاز ایران به انرژی هسته ای اشاره کردند و افزودند: انرژی هسته ای نیاز قطعی فردای ایران است، ایران تا چند سال دیگر به 20 تا 30 هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: مشکل آمریکا با ایران این است که نه می تواند ما را حذف کند و نه می تواند تسلیم کند. آمریکا می‌کوشد ایران و چین و دیگر کشورها را دشمن ملت خود معرفی کند اما بزرگ ترین دشمن ملت آمریکا همان رژیم حاکم بر آمریکاست. آنان در خارج به دنبال دشمن نباشد.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان درباره وضعیت اقتصادی کشور تاکید کردند: ایران از لحاظ معیشت عمومی و گرانی ها دچار مشکل جدی است، در این ارتباط یک بخش اقدامات فوری و یک بخش اقدامات بلند مدت است.

ایشان افزودند: در حوزه اقدامات فوری مهار قیمت ها، ثبات بازار، حفظ ارزش پولی در اولویت است. هدایت نقدینگی به تولید و رفع موانع جهش تولید باید در دستور کار قرار گیرد.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: گرانی باید علاج شود و اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود با رییس جمهوری و مسوولان گفت و گو شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه رفع موانع جهش تولید را ضروری دانستند و فرمودند: به من این گونه پیشنهاد شده است که کارگروه ویژه ای از طرف سران سه قوه تعیین شود که به عنوان نماینده اقتصادی سران قوا موانع جهش تولید را بررسی و به نتیجه برسند. آنها جدی این موضوع را دنبال کنند که موانع جهش تولید چیست.

ایشان همچنین صبر، ثبات، ایستادگی و کار جهادی را وظیفه همه مردم و مسوولان دانستند و تاکید کردند: احتیاج به صبر و ثبات برای تامین آینده داریم، باید گام خود را محکم کنیم.

بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ملت شریف ایران به مناسبت عید سعید قربان از ساعت ۱۱.۳۰ صبح امروز - جمعه - آغاز و از شبکه‌های مختلف صدا و سیما و همچنین از پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و حساب‌های این پایگاه در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت زنده پخش شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.