کد خبر: 5824
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
نشست شورای فرهنگ عمومی فراشبند در زمینه گرامی‌داشت دهه امامت و ولایت (قربان تا غدیر) با حضور صادق فروغی، فرماندار، حجت‌الاسلام هادی ابراهیمی، امام جمعه

نشست شورای فرهنگ عمومی فراشبند با دستور کار اجرای برنامه های دهه امامت و ولایت برگزار شد.

به گزارش پیام خبر؛ نشست شورای فرهنگ عمومی فراشبند در زمینه گرامی‌داشت دهه امامت و ولایت (قربان تا غدیر) با حضور صادق فروغی، فرماندار، حجت‌الاسلام هادی ابراهیمی، امام جمعه، اعضای شورای فرهنگ عمومی و برخی از مسوولین دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی فراشبند در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار رشد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در این نشست با تبریک فرارسیدن دهه امامت و ولایت، گفت: آنچه می‌توانست همه نقشه‌های منافقان را یک جا خنثی، و اسلام را در چنان برهه حساسی نگهدارد، برگزیدن جانشین پیامبر و اعلان رسمی آن بود؛ چنان که حضرت زهرا (س) در این‌ باره می‌فرمایند: «پیامبر در روز غدیر، عقد ولایت را برای علی علیه‌السلام محکم کرد»، غدیر خم منافقان را فلج کرد و مانع اجرای نقشه‌ها و توطئه‌های شیطانی‌شان شد.

وی افزود: غدیر بخشنامه الهی و تنها ویژه شعیان نیست و برای همه مسلمانان است، غدیر فریاد عدالتخواهی و ستیز با ظلم و ظالم است. فریاد استقلال در مقابل آنهایی‌ست که می‌خواستند دیگران را برده خود بکنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خاطر نشان کرد: ما باید تلاش کنیم تا غدیر همیشه زنده بماند و امیدواریم که مسئولین اداره‌ها همچون سال‌های گذشته پای کار باشند و تا آنجایی که می‌توانند چه در بجث مالی و چه در بحث تجهیزاتی کمک کنند تا برنامه‌های این دهه به خوبی اجرا شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی ادامه داد: با توجه به اوضاع معیشتی و اقتصادی مردم در این برهه زمانی، امیدواریم عید غدیر امسال با رعایت اصول بهداشتی، زیبا، پر از شور و برکت را در شهرستان برگزار کنیم.

صادق فروغی، فرماندار فراشبند نیز پس از تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: شیوع بیماری کرونا و نحوه انتقال آن باعث شده که در اجرای بسیاری از مراسمات و تجمعات مذهبی در مناسبت‌ها با محدودیت‌هایی مواجه شویم. باید اشاعه فرهنگ و تبلیغ غدیر با استفاده از فرصت فضای مجازی در اولویت باشد. چراکه مخاطبان زیادی از این پتانسیل استفاده می‌کنند و این امر باعث جذب مخاطبان بیشتری خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال می‌بایست تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برنامه‌های دهه ولایت و امامت رعایت شود، افزود: به همت فعالان و نهادهای فرهنگی شهرستان برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان و بیشتر در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند ادامه داد: همه اداره‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی بایستی برای گرامی‌داشت هر چه باشکوه‌تر این عید مبارک، برنامه‌ریزی کنند. همچنین باید این برنامه‌ریزی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی و آذین‌بندی سیمای بصری شهر را به شکل مناسب برای گروه‌های مختلف مردم به نمایش بگذارند.

وی در پایان با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر انجام کمک‌های مومنانه به اقشار آسیب‌پذیر، همکاری و همراهی مسوولان، نهادهای مردمی، مذهبی و خیران شهرستان را خواستار شد.

مهدی محمدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فراشبند هم پس از تبریک فرا رسیدن ایام امامت و ولایت، گفت: امروز برای خنثی ساختن توطئه و نقشه‌های دشمن، تحکیم جایگاه ولایت و رسیدن به وحدت ملی بیش از هر چیز نیازمند اقدامات فرهنگی هستیم. نهادینه کردن فرهنگ غدیر یکی از این اقدامات است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فراشبند بر ضرورت جلوگیری از موازی‌کاری و لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها در این دهه تاکید کرد و از تعامل دستگاه‌ها به ویژه فرمانداری و امام جمعه شهرستان برای تحقق مصوبات نشست‌های پیشتر این شورا تشکر کرد.

مصوبات این نشست شورای فرهنگ عمومی فراشبند:

فضاسازی و آذین‌بندی اداره‌ها، نهادها و معابر شهری، مسابقه کتابخوانی و نقاشی کودک در فضای مجازی، مسابقه دل‌نوشته و ابیات کوتاه ادبی پیرامون امامت و ولایت در فضای مجازی و اهداء جوایز، دعوت از مردم و خیریه‌ها برای اهداء کمک‌های خود به محرومین و نیازمندان شهرستان، جهت ترویج و تبلیغ سیره عملی امیرالمومنین علی (علیه السلام) در دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به محرومین جامعه و...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل