کد خبر: 5830
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۱۲۰ بیمار بدحال مبتلا به کروناویروس به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، بیش از ۲۱۷ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۳۳ هزار و ۶۶۹ مورد مثبت شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: متاسفانه ۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند و در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به ۵۲۸ نفر رسیده است.
وی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۲۹ هزار و ۴۲۷ نفر اعلام کرد.
 همتی افزود: هم اکنون ۸۸۷ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بخش های عمومی بستری هستند، علاوه بر این تعداد، ۱۲۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت قرمز به سر می برد، یادآور شد: ۱۹ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۵ شهرستان زرد و ۲ شهرستان در وضعیت سفید هستند.
وی با بیان اینکه برخی از خانواده ها به دلیل شرایط به وجود آمده ناشی از کروناویروس، از انجام واکسیناسیون فرزندان خود امتناع می کنند که این امر عوارض بسیاری برای سلامت کودک به همراه دارد، گفت: اطمینان داشته باشید در مراکز بهداشتی تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و جای نگرانی نیست، بنابراین تزریق واکسن فرزندان خود را در زمان مشخص انجام دهید و حتی یک روز هم به تاخیر نیاندازید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل