کد خبر: 5832
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
دوچرخه بیدود

شهردار شیراز و رئیس کارگروه شهر ملی دوچرخه از اتمام فاز مطالعاتی و تکمیل رینگ دوچرخه سواری در محدوده‌های شهرداری برخی از مناطق این کلانشهر از جمله یک، شش و یازده در آینده‌ای نزدیک خبر داد

به گزارش پیام خبر، حیدر اسکندرپور یکشنبه ١٢ مرداد در دیدار با رئیس هیات دوچرخه سواری فارس بیان کرد: خوشبختانه امروز یک رقابت خوبی بین شهرداران مناطق یازدهگانه شیراز در ایجاد زیر ساخت‌های مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه ایجاد شده است.

او با بیان اینکه سطح فرهنگ مردم شیراز این بستر را ایجاد کرده تا نسبت به بسیاری از شهرها در رشته‌های ورزشی پیشگام باشیم، بر لزوم ترویج دوچرخه سوای خانوادگی تاکید کرد و گفت: البته نمی‌توان همگامی و نگرش مثبت جامعه روحانیت فارس و مراجع فرهنگی را در این ماجرا نادیده گرفت.

شهردار شیراز همچنین با اشاره به طراحی ۹ ماهه مسیر پیاده راه چمران جنوبی، عنوان کرد: در این پیاده راه مسیرهای مجزایی از جمله دوچرخه سواری تعریف شده است.

اسکندرپور این پروژه را کاری درجه یک در فضای شهری معرفی و ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

رئیس هیأت دوچرخه سواری فارس نیز در این نشست تلاش‌ شهردار شیراز در حوزه‌های فرهنگی، شهری و ورزشی را قابل تقدیر دانست و افزود: خوشبختانه شاهد همسویی نگاه انسان محور شهردار این کلانشهر با نگاه هیات دوچرخه سواری هستیم.

محمدجواد کشاورز با اشاره به یکی از موضوعات مورد ارزیابی شهرداران مبنی برایجاد زیر ساخت‌های مسیر دوچرخه سواری در مناطق یازدهگانه، تاکید کرد: دوچرخه سواری مستلزم آموزش و سپس فرهنگسازی به عنوان یک سیستم حمل و نقلی است.

او گفت: شایسته کلانشهری مانند شیراز نیست که هنوز برخی نمی‌دانند که دوچرخه سورای به آموزش و اطلاع از مسائل ایمنی نیاز دارد.

رئیس هیأت دوچرخه سواری فارس همچنین خواستار همکاری شهرداران مناطق با هیأت متبوع جهت بررسی مسائل فنی مسیر دوچرخه سواری شد و  تصریح کرد: یکی از مطالبات مردم در پیاده راه‌های سلامت، ایجاد مسیر دوچرخه سواری است.

کشاورز با بیان اینکه شاهد اتفاق مطلوبی در بحث استعداد یابی با راه‌اندازی پیست‌های آموزشی هستیم، اظهار کرد: این مهم موجب جذابیت بیشتر این رشته ورزشی در اذهان عمومی و در رده‌های سنی مختلف شده است.

او با ابراز خرسندی از اینکه شهرداری منطقه ١١ نسبت به ایجاد موضوع فوق اهتمام ویژه‌ای داشته، گفت: در این راستا مقرر شده که هیأت دوچرخه سواری استان نقشه راه‌اندازی پیست آموزشی ویژه این منطقه را تهیه و تدوین کند.

رئیس هیأت دوچرخه سواری فارس در بخش پایانی از سخنان خود با تشریح عملکرد این هیأت طی ماه‌های اخیر، بیان کرد: دوره جدید مدیریت هیات با یک تیم جوان و فنی، صاحب نظر از دی ماه ۹۸ آغاز شده و در نخستین گام، میزبان اردوی تیم ملی دوچرخه سواری که عازم مسابقات آسیایی بودند، شدیم. 

کشاورز یادآور شد: تنها مدال آسیایی این دوره از مسابقات مربوط به خانم فرانک پرتو آذر، دوچرخه سوار فارسی بود که با کسب آن، نام تنها مدال آور تاریخ دوچرخه سواری بانوان را از آن خود کرد.

بنابراین گزارش، در این دیدار مقرر شد آیین نامه شهر ملی دوچرخه در شیراز اجرایی شود. شهردار شیراز نیز در این باره به عنوان رئیس این کارگروه گفت: شهرداری این کلانشهر به سمت جهانی شدن شهر ملی دوچرخه در حال حرکت است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل