کد خبر: 5838
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
مسابقات دوچرخه سواری «تور دو فرانس»

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به دلیل شیوع ویروس کرونا فعلا به تعدادی از کشورها از جمله ایران اجازه حضور در مسابقات جاده قهرمانی جهان را نداده است.

به گزارش پیام خبر، مسابقات دوچرخه سواری جاده قهرمانی جهان ۲۰ تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰(۳۰شهریور تا ۶مهر ) در سوئیس برگزار می شود. فدراسیون ایران برای حضور در این رقابت ها در خواست دعوتنامه کرده بود اما در این میان به نظر می رسد شرایط برای حضور رکابزنان ایرانی فراهم نباشد چراکه با توجه به شیوع ویروس کرونا اتحادیه جهانی دوچرخه سواری  اجازه حضور برخی از کشورها از جمله ایران را در این رقابتها صادر نکرده است. از طرفی زمانی که این اجازه صادر شود، ایرانی ها باید برای گرفتن ویزای سوئیس اقدام کنند که این مسئله هم زمان بر است و این در حالی است که تنها ۴۸ روز تا آغاز رقابتها باقی مانده است.

خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری در این مورد گفت: ما درخواست دعوتنامه برای حضور در مسابقات داشتیم  که میزبان هم به ما دعوتنامه داد اما اتحادیه جهانی دوچرخه سواری(UCI) به دلیل شیوع ویروس کرونا اعلام کرد تنها کشورهای اتحادیه اروپا  و کشورهایی که از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت سفید قرار دارند فعلا در لیست مسابقات خواهند بود. کشورهایی هم که در مسابقات شرکت می کنند حتما باید یک طبقه از هتل را برای خود بگیرند که این مسئله هم بار مالی زیادی خواهد داشت.  

او ادامه داد: به نظر من با این شرایط اصلا قهرمانی جهان برگزار نمی شود. چراکه شاید حدود ۲۰ کشور فعلا اجازه حضور در مسابقات را دارند و دوم سوم کشور ها نمی توانند در مسابقات شرکت کنند. اگر در روزهای آینده ایران هم در لیست  شرکت کننده ها قرار بگیرد ما مسئله ویزا را داریم و  حداقل یک تا دو ماه زمان نیاز دارد تا ویزا دریافت کنیم. زمانی هم که به سوئیس برویم باید رکابزنان دو هفته در قرنطینه باشند. اکنون نیز باید منتظر باشیم ببینیم در روزهای آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.