کد خبر: 5867
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از کل موارد مثبت شناسایی شده کرونا در کشور، تا به امروز 11 درصد به فارس تعلق دارد که نشان از انجام مداوم تست های تشخیصی در استان است.

به گزارش پیام خبر، مهرزاد لطفی، امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته خبرنگار گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز مفتخر به داشتن ارتباط دائمی با خبرنگاران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: خبرنگاران به عنوان قشری که در صحنه اطلاع رسانی حضور موثری دارند در بحران کرونا در آگاهی بخشی به مردم نقش موثری ایفا کرده اند.

وی اضافه کرد: آگاهی بخشی به جامعه در کنترل اپیدمی ها نقش موثری دارد و اگر با اطلاع رسانی، مردم به رعایت نکات بهداشتی هدایت شوند هیچ اپیدمی غیر قابل کنترل نخواهد بود.

لطفی با تاکید بر دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های این حوزه در کشور بیان کرد: فارس در شمار استان هایی قرار دارد که 30 درصد بیمار پذیری از استان های مجاور دارد.

وی ادامه داد: از کل موارد مثبت شناسایی شده کرونا در کشور، تا به امروز 11 درصد به فارس تعلق دارد که نشان از انجام مداوم تست های تشخیصی در استان است.

لطفی اضافه کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا نیز سه و 2 درصد مرگ کشوری را به خود اختصاص داده است و اقدامات استان در زمینه تشخیص و بیماریابی اقدام مناسبی برای ایزوله کردن و کنترل بیماری به شمار می رود.

وی با تاکید بر نقش مراکز 16 ساعته در شیراز گفت: امروز 62 هزار بیمار در این مراکز ویزیت شده اند و 105 هزار تست نیز در این مراکز انجام شده است و تنها 2 هزار و 500 نفر به بیمارستان ارجاع داده شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تقدیر از همکاری مطلوب مسئولان در استان در بحران کرونا عنوان کرد: همکاری خوب امام جمعه شیراز، استاندار فارس و معاونان استاندار، صدا و سیمای مرکز فارس، اصحاب رسانه، نیروهای نظامی و انتظامی، دستگاه های نظارتی مانند دادگستری و دادستانی و ... با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بحران کرونا قابل تقدیر است.

وی از آمادگی برای مقابله با آنفلوآنزا با فرا رسیدن فصل سرما خبر داد و گفت: همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا در مهار و کاهش آنفلوآنزا به دلیل رعایت بیشتر نکات بهداشتی توسط مردم، موثر است.

لطفی با تشکر از همکاری سپاه و گروه های جهادی در شیوع کرونا عنوان کرد: همکاری در محله ها، کمک به رفع مایحتاج افراد آسیب دیده، تامین بیمارستان و ... از جمله این همراهی های جهادی در بحران کرونا است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.