گزارش تصویری یکصدو بیست و سومین جلسه شورای شهر شیراز

انتخابات هیئت رئیسه، روسای کمیسیون‌های تخصصی و ناظران سازمان‌ها و مناطق 11 گانه شهرداری در چهارمین سال فعالیت شورای پنجم شیراز برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در یکصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بر پایه نتایج این انتخابات؛ «سید عبدالرزاق موسوی» با کسب ۱۰ رای موافق در مقابل ۲ رأی سفید از مجموع ۱۲ رای ماخوذه به عنوان رئیس شورا و «ابراهیم صبوری» با کسب ۱۱ رای موافق و ۱ رای سفید از ۱۲ رای ماخوذه به عنوان نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در چهارمین سال فعالیت شورا در دوره پنجم برگزیده شدندو «سعید نظری» نیز با کسب ۱۲ رای موافق و یک رأی سفید از مجموع ۱۳ رای به عنوان سخنگوی شورا، «سولماز دهقانی» و «قاسم مقیمی» با به دست آوردن تمامی آرای موافق به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم و همچنین «نوذر امامی» با کسب ۱۲ رای موافق و ۱ رای سفید از سوی اعضا به عنوان خزانه‌دار شورا معرفی شدند.

انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر شیراز

در ادامه انتخابات امروز اعضای شورای اسلامی شهر شیراز که در صحن جلسات و با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد، اعضای کمیسیون‌های تخصصی شورا نیز برای چهارمین سال فعالیت معرفی شدندو «سینا بنی زمانی»، «احمد تنوری»، «ابراهیم صبوری»، «قاسم مقیمی» و «سید عبدالرزاق موسوی» اعضای کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری را تشکیل دادند.

اعضای کمیسیون برنامه، بودجه، املاک و امور حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز «سینا بنی زمانی»، «نواب قائدی»، «سولماز دهقانی» و «سید عبدالرزاق موسوی» معرفی شدند.

«قاسم مقیمی»، «احمد تنوری»، «سعید نظری»، «محمد تقی تذروی» و «علی ناصری» اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز را تشکیل دادند که در ادامه «نوذر امامی»، «نواب قائدی»، «علی ناصری»، «ابراهیم صبوری» و «لیلا دودمان» اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شدند.

در این جلسه «نواب قائدی»، «نوذر امامی»، «لیلا دودمان»، «احمد صبوری»، «محمد تقی تذروی» به عنوان منتخبان کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز اعلام و همچنین «قاسم مقیمی»، «سعید نظری»، «محمد تقی تذروی»، «سید احمدرضا دستغیب»،  

«لیلادودمان»، «سولماز دهقانی» و «علی ناصری» اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز معرفی شدند.

«احمد تنوری»، «سعید نظری»، «سولماز دهقانی»، «سینا بنی زمانی» و «سید عبدالرزاق موسوی» بعنوان اعضای کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز انتخاب شدند.

اعضای کمیسیون نامگذاری را «احمد تنوری»، «سید احمدرضا دستغیب»، «سولماز دهقانی»، «سید عبدالرزاق موسوی» و «سعید نظری» تشکیل دادند.

«لیلا دودمان»، «ابراهیم صبوری» و «نواب قائدی» اعضای کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز را تشکیل دادندوناظران و نمایندگان شورا در مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز اعلام شدند و در ادامه این دوره از انتخابات داخلی یکصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز ناظران و نمایندگان شورا در مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز نیز براساس آرا معرفی شدند.

به این ترتیب «ابراهیم صبوری» نماینده و ناظر شورای شهر در منطقه یک، «قاسم مقیمی» نماینده و ناظر شورا در منطقه دو، «سعید نظری» نماینده شورا در منطقه سه و «لیلا دودمان» به عنوان ناظر شورا در منطقه چهار شهرداری شیراز معرفی شدند.

«علی ناصری» نماینده شورای اسلامی شهر در منطقه پنج شهرداری شیراز، «سولماز دهقانی» نماینده شورای شهر در منطقه شش شهرداری و «نواب قائدی» به عنوان ناظر شورا در منطقه هفت شهرداری معرفی شدندو «احمد تنوری» نماینده و ناظر شورا در منطقه فرهنگی- تاریخی شهرداری شیراز  شد.

«نوذر امامی» نماینده شورا در منطقه ده و «محمدتقی تذروی» به عنوان نماینده شورا در منطقه یازده شهرداری شیراز انتخاب شدند.

تعیین تکلیف نماینده شورا در منطقه نه شهرداری شیراز به جلسه آینده موکول شد.

معرفی نمایندگان و ناظران شورا در سازمان‌های تابعه شهرداری شیراز

اعضای ناظر و نمایندگان شورا در سازمان‌های تابعه شهرداری شیراز نیز برای سال چهارم دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز به مدت یک سال معرفی شدند.

با رأی موافق اعضا  «علی ناصری» نماینده و ناظر شورا در سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز  شد.

همچنین «محمدتقی تذروی» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان حمل‌ونقل بار شهرداری شیراز، «ابراهیم صبوری» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری شیراز، «نواب قائدی» نماینده شورا در سازمان حمل‌ونقل مسافر درون شهری شهرداری شیراز و «قاسم مقیمی» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان ساماندهی میادین و مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز معرفی شد.

«سینا بنی زمانی» عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز، «سولماز دهقانی» نماینده شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز و «نوذر امامی» نماینده شورا در سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز شد.

با رأی موافق اعضا «سید احمدرضا دستغیب» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و «سعید نظری» به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز شد.

«احمد تنوری» عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز شد و تعیین تکلیف نماینده و ناظر شورا در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز و کمیسیون‌های ماده ۱۰۰، ۷۷ و هیأت حل اختلاف مالیاتی شهرداری به جلسه آینده موکول شد.

در بخش دیگی از این جلسه لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز، درباره تأمین هزینه های اجاره مسکن 

جهت ۳۰ خانوار از اهالی منازل مسکونی در معرض آسیب ناشی از رانش کوه منصورآباد مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن به شهرداری شیراز اجازه داده شد به منظور همکاری و تأمین هزینه های اجاره منزل مسکونی این خانوارها به مبلغ هر خانوار ۵۰۰ میلیون ریال رهن و ۲۵ میلیون ریال اجاره ماهیانه حداکثر به مدت یک سال از ردیف اعتباری  بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری شیراز با عنوان حوادث غیرمترقبه اقدام کند.

نامه فرمانداری شیراز در خصوص ایراد به مصوبه تعیین نرخ کرایه جابه جایی مسافر در شبکه حمل و نقل مسافر شیراز شامل ناوگان اتوبوسرانی، مینی‌بوس رانی و خطوط تاکسی در سال ۹۹  نبز بررسی و با کسب آراء لازم اصلاح و به تصویب رسید.

دیگر نامه فرمانداری در خصوص دستورالعمل اجرایی بندهای ٨-١٤ و ٣٠ ماده ٨٠ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با حضور اعضا بررسی و با توجه به اینکه هیأت تطبیق مصوبات، صرفاً بندهای ۲ و ۵ ماده ۳ مصوبه را مغایر با قوانین و مقررات، حدود وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر شیراز تشخیص داده است با پذیرش ایراد فرمانداری و حذف بندهای ۲ و ۵ ماده ۳ مصوبه مذکور جهت اجرا به شهرداری شیراز ابلاغ شد تا ملاک عمل قرار گیرد.

نامه فرمانداری شیراز درباره اصلاح مصوبه‌های با موضوع مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز نیز بررسی و مقرر شد توضیحات لازم جهت رفع ابهام مصوبه با فرمانداری شهرستان شیراز مکاتبه شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.