کد خبر: 5940
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
  • خبرنگار: سمیرا مولودی
  • چاپ
منطقه محروم

مدیرکل کمیته امداد فارس از جذب ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این استان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با عنوان اینکه در ۴ ماهه نخست امسال  ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای مددجویان استان جذب شده است، گفت:از این میزان، ۸۰ میلیارد ریال از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و ۳۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و مناطق عشایری و از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

بذرافشان در ادامه افزود: در این مدت ۱۳۳۳ طرح اشتغال ایجاد شده است که از این تعداد ۸۲۰ طرح اشتغال برای زنان و ۵۱۳ طرح اشتغال نیز برای مردان بوده است.

بذرافشان با اشاره به طرح های ایجاد شده در ادامه خاطر نشان کرد: از تعداد ۱۳۳۳ طرح ایجاد شده، ۲۶۹ مورد در زمینه مشاغل خانگی و ۱۰۶۴ مورد نیز در زمینه خوداشتغالی بوده است؛ که برای ۱۴۹۳ نفر ایجاد شغل شده است.

مدیر کل امداد فارس با بیان اینکه وام های اشتغال بر اساس محل سکونت مجری طرح  داده می شود، گفت: در مدت مذکور ۵۶۳ طرح شهری با اعتبار ۱۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و ۷۷۰ طرح روستایی نیز با اعتبار ۲۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

او در خصوص نوع مشاغل ایجاد شده در طی این مدت یادآور شد: ۵۵۹  طرح در مشاغل خدماتی،   ۵۵۰ مورد دام‌پروری، ۱۵۰ مورد صنایع‌دستی و ۷۴ مورد کشاورزی ایجاد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل