کد خبر: 5952
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس در جلسه شورای فضای مجازی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فضای مجازی و اهمیت آن گفت: باید بتوانیم با اعتقاد و نیل به ارزش ها و منافع ملی، یک بستر سازی برای هدایت افکار عمومی کنیم.

به گزارش پیام خبر، «عنایت الله رحیمی» در جلسه شورای فضای مجازی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فضای مجازی و  اهمیت آن گفت:باید بتوانیم با اعتقاد و نیل به  ارزش  ها و منافع ملی، یک بستر سازی برای هدایت افکار عمومی کنیم. 
استاندار فارس با تاکید بر لزوم جلوگیری از  موازی کاری و فعالیت های پراکنده در مدیریت فضای مجازی گفت: اقدامات خوب و قابل قبولی در این زمینه انجام گرفته اما پراکندگی و جزیره ای آن نقص محسوب می شود که  رسالت این شورا ایجاب می کند تا از این اقدامات جزیره ای جلوگیری کند. 
 نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مقبولیت اجتماعی برخی افراد در فضای اجتناب ناپذیر است اظهار داشت : اثر گذاری و اثر پذیری 
از کارکرد های مختلف فضای مجازی است و ما از این فرصت کمتر در چهار چوب منافع نظام بهره گیری کرده ایم. 
رحیمی افزود: باید سیاست گذاری مختلفی در محور های سیاسی، اقتصادی واجتماعی در فضای مجازی تدوین شود و تیم های اجرایی نیز به دنبال تحقق آن باشند. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتقا اخلاق در فضای مجازی  را از جمله ماموریت های مهم برای دست اندرکاران این بخش توصیف کرد و گفت: مقابله با تخریب، تشکیک در اعتقادات مذهبی  از جمله موضوعاتی است که نیازمند برنامه است و دشمن  تلاش می کند جامعه را بی دولت نشان دهد.
 استاندار فارس توجه به موضوع دولت و ملت و رفع موانع اقتصادی و  جذب سرمایه گذاری  را هدفی مهم برای این شورا عنوان کرد و اظهار داشت:   با گسترش نشاط و امید بسیاری از مشکلات روزمره قابل حل است. 
   وی با اشاره به نزدیکی هفته دولت و لزوم بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی در معرفی خدمات دولت گفت: دولت پیشانی نظام است و به همین دلیل باید خدمات اثر گذار و ارزشی دولت به مردم  معرفی شود و امروزه تلاش دشمنان برای بی اعتبار کردن خدمات نظام است.
گفتنی است این جلسه با بررسی تخصصی مباحث روز فضای مجازی پایان یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.