کد خبر: 5954
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و سی و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه، مدافعان سلامت را قهرمانان واقعی در بحران کرونا معرفی کرد.

به گزارش پیام خبر، «مهرزاد لطفی» با تقدیر از تمامی افراد و مسوولانی که در مدیریت این بحران در استان تلاش می کنند، تاکید کرد: لازم است تمامی افراد خود را مسوول بدانند و با رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در اماکن عمومی و حفظ فاصله فیزیکی با یکدیگر، در قطع زنجیره انتقال و حفظ سلامت خود و دیگران بکوشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با ابراز تاسف از آمار بالای جان باختن مبتلایان به کروناویروس در استان طی روز گذشته تاکنون، عنوان کرد: مردم استان، بسیاری از سختی ها و بحران ها را با همدلی و تلاش پشت سر گذاشته اند و این بحران نیز نیازمند عزم همگانی و تلاش جمعی است که با ماسک زدن و رعایت فاصله‌ گذاری فیزیکی، مدیریت می شود.

وی از مردم خواست تا همگی پایبند این مسوولیت مهم اجتماعی فردی باشیم و از دوستان خود بخواهیم تا با تغییر شیوه زندگی، از آسیب دیدگی حاصل از این بیماری به خود، خانواده و دیگران جلوگیری کنند.


 
لطفی ضمن اعلام انجام بیش از ۲۲۹ هزار مورد نمونه آزمایش کرونا از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

 «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست توضیحاتی پیرامون درباره مرحله سوم غربالگری سلامت، سامانه خوداظهاری و پیگیری های انجام شده در چند روز گذشته ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه ارائه داد.

«علی اکبری» معاون درمان این دانشگاه دیگر عضو این نشست بود که گزارش آمار مبتلایان و شیوه خدمت رسانی به مراجعان و مبتلایان در مراکز درمانی و بیمارستان های استان به تفکیک شهرستان ها را اعلام کرد.

 
دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای پیشبرد اهداف مقابله با کروناویروس در فارس پرداختند.

«لیلا بدیعی» مسئول امور آزمایشگاه های معاونت بهداشت دانشگاه نیز در این نشست با ارایه گزارشی در مورد بازدید گروه ارزیاب به نمایندگی از سازمان جهانی بهداشت WHO، از اقدامات انجام شده در آزمایشگاه تشخیص مولکولی مرجع دانشگاه خبر داد.

یکصد و سی و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز، بیست و یکم مرداد، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.