کد خبر: 5970
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
آیین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح احمد بن موسی(ع)-رحمت

طی مراسمی با حضور شهردار شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، مدیران و معاونین شهری کلنگ تقاطع «احمد بن موسی (ع) – رحمت» با هدف تکمیل رینگ پیرامونی شیراز و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان دراین محور به زمین زده شد.

به گزارش پیام خبر، مهندس حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز در این مراسم با اشاره به نبود مشکل تملک و عدم جابجایی تاسیسات برای احداث تقاطع «احمد بن موسی (ع) – رحمت» گفت: این تقاطع نقش مهمی در کاهش ترافیک بولوار رحمت دارد و ضروری است عملیات اجرایی آن به سرعت انجام شود.
دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیرازنیز در این مراسم گفت: تلاش شورای شهر و شهرداری توزیع عادلانه خدمات با رویکرد عدالت اجتماعی در نقاط مختلف شهر است که پروژه تقاطع غیر همسطح احمد بن موسی(ع)- رحمت نیز در همین راستا اجرا می شود.
نواب قائدی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی از سوی شهرداری شیراز در رینگ پیرامونی شهر صورت گرفته است، افزود: در ادامه این اقدامات، پروژه تقاطع غیر همسطح احمد بن موسی(ع) رینگ ترافیکی جدیدی است که با اجرای آن ضمن حفظ میدان کوزه گری به عنوان یکی از میدانهای قدیمی این شهر، شاهد کاهش ترافیک در این میدان و بلوار رحمت خواهیم بود.

وی تکمیل رینگ پیرامونی شیراز، اتصال بلوار رحمت و سرداران به بزرگراه امام خمینی(ره) (کمربندی شیراز) و بالعکس و اتصال بلوار سرداران به بلوار مدرس و میدان الله را از دیگر اهداف اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح احمد بن موسی(ع)  برشمرد و ادامه داد: اجرای این پروژه در احیای بخشی از زمینهای اطراف بلوار احمد بن موسی(ع)، آرامش خاطر ساکنین و توسعه و رشد اجتماعی منطقه تاثیرگذار خواهد بود.
عضو شورای اسلامی شهر ضمن تقدیر از تلاش شهردار و مجموعه شهرداری شیراز در اجرای پروژه های مختلف شهری، با بیان اینکه در این شرایط سخت اقتصادی کلنگ زنی چنین پروژه ای شهامت و جرات می خواهد، خاطرنشان کرد: به لطف خدا و تلاش مجموعه شهرداری و شورا، کلانشهر شیراز در بحث عمران و آبادانی شرایط خوبی را طی می کند.
وی با تصریح اینکه تاکنون حدود 2 میلیون متر مربع از معابر سطح شهر تحت پوشش روکش آسفالت قرار گرفته اند، افزود: این میزان روکش آسفالت انجام شده در سطح شهر، به 3 میلیون متر مربع خواهد رسید تا اجابت درخواستهای شهروندان و جلب رضایت آنها را به همراه داشته باشد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این آیین با بیان اینکه بولوار ۶۰متری احمدبن موسی (ع)  با احداث تقاطع غیرهمسطح به عنوان یک رینگ بزرگراهی تبدیل و ترافیک را از پل غدیر به سمت بزرگراه کمربندی جنوبی شیراز و بالعکس هدایت می کند، گفت: این تقاطع غیرهمسطح با هدف تکمیل رینگ جنوب شرقی شیراز و اتصال به رینگ شمالی شهر و کاهش تردد و ترافیک خودروهای عبوری به میدان کوزه گری، بولوار رحمت و ... اجرایی می شود.


مهندس اسماعیل صالحی با اشاره به اینکه لوپ شبدری پل غدیر برای ایجاد دسترسی بولوار سرداران به شرق ساخته نشده بود گفت: این کاستی در تقاطع احمدبن موسی (ع) - رحمت به صورت یک دوربرگردان غیرهمسطح رفع می شود و دوربرگردان همسطح بولوار سرداران نیز حذف و ایمنی تردد افزایش می یابد.
وی ضمن تشریح مشخصات فنی پروژه گفت: بیش از40 هزار مترمکعب خاکبرداری، 21 هزار مترمربع خاکریزی، سه هزار تن آرماتوربندی و 30  هزار مترمکعب بتن ریزی
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز افزود: تلاش داریم این پروژه در 20 ماه توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان اجرا شود.
مهندس صالحی در پایان با اشاره به  اینکه طراحی این تقاطع با بهره گیری از مشاورین با تجربه هگزا و حضور مستمر معاونت حمل و نقل و ترافیک زیر نظر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر انجام گرفته است، ادامه داد ترافیک در نقطه ی ورودی از کمربندی از طریق بولوار نواب صفوی و بولوار احمدبن موسی (ع) تقسیم می شود و تقاطع (نواب صفوی - کمربندی) نیز در همین راستا در حال بازنگری برای تکمیل این رینگ مهم شریانی برای کاستن از ترافیک بولوار رحمت و انتقال خودروهای عبوری به بزرگراه کمربندی امام خمینی (ره) است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.