کد خبر: 5971
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سیروس پاک فطرت رونمایی از دستگاه هوشمند بازیافت از مبدا

رئیس هیئت ورزش های همگانی فارس گفت: پویش سراسری «آماده باش»، خیزشی برای هیئت ورزش های همگانی استان فارس است که با هدف مقابله با کرونا از 10 مرداد آغاز شده و تا 30 شهریور ادامه خواهد یافت.

به گزارش پیام خبر، سیروس پاک فطرت، امروز در دیدار صمیمانه با خبرنگاران گفت: رسالت اصلی هیئت ورزش های همگانی، ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد نشاط و شادابی است و اینکه وضعیت فدراسیون ورزش های همگانی بعد از 18 ماه در تیرماه 99 از سرپرستی به انتصاب رئیس فدراسیون رسیده موجب خرسندی است.

رئیس هیئت ورزش های همگانی فارس افزود: در سال 98، پنج شهرستان فراشبند، لامرد، لارستان، فسا و بوانات بالاترین امتیاز در حوزه ورزش همگانی را در سطح استان به خود اختصاص دادند که موجب کسب مقام بالایی در کشور برای استان در این حوزه شد.

وی اضافه کرد: در حوزه ورزش همگانی سال گذشته در فارس، شاهد برگزاری 1400 فعالیت ورزشی در کل استان بودیم که در حوزه های آموزش شهروندی، حوزه های تخصصی، کارگاهی، برگزاری مجامع استانی و جلسات فصلی تا پیش از شیوع کرونا، برگزاری پیاده روی های بزرگ خانوادگی در 6 ماهه اول سال در شهر صدرا و شیراز و ... اجرا شد.

پاک فطرت در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هیئت ورزش همگانی فارس در دوران کرونا، فعالیت های مستمری برای مقابله با کم تحرکی و بی تحرکی رده های سنی مختلف در جامعه در پیش گرفته است که پویش «آوای ورزش در همسایگی» از اهم آنهاست.

وی ادامه داد: در این پویش ملی سعی شده تا ساز و کارهای مقابله با کم تحرکی و بی تحرکی به فضای خانه ها برده شود و با هماهنگی های لازم، مربیانی به مجتمع های مسکونی بزرگ در سطح شهر بروند و ورزش صبحگاهی و عصرگاهی برای ساکنان برگزار کنند.

پاک فطرت اضافه کرد: پویش سراسری «آماده باش»، نیز خیزشی برای هیئت ورزش های همگانی استان بوده که به مقابله با کرونا برود و از 10 مرداد آغاز شده و تا 30 شهریور ادامه خواهد یافت. 

وی تاکید کرد: در این پویش، نیز که یک طرح ملی است از تمام ظرفیت های ورزشی و توان هیئت ورزش های همگانی در سراسر کشور برای پیشگیری و مقابله با کرونا با بهره گیری از فضای مجازی استفاده می شود.

رئیس هیئت ورزش های همگانی فارس با اشاره به خروج فارس از مناطق کم تحرک در سال های اخیر گفت: با برگزاری برنامه های مختلف ورزشی همگانی، شاهد وقوع این پیامد مطلوب هستیم که در ارتقای سلامت جامعه نقش موثری دارد.

پاک فطرت با تاکید بر نقش موثر خبرنگاران و رسانه در حوزه ورزش های همگانی استان بیان کرد: اطلاع رسانی برای مشارکت مردم در برنامه های ورزش همگانی استان نقش فراوانی دارد و محورهای همکاری تحقق پویش های حوزه ورزش همگانی، مردم و جامعه فعال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.