کد خبر: 5990
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سید محمود هاشمی، رئیس اتاق اصناف فارس

رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: کسبه، تجار و فعالان اقتصادی در طول هشت ساله دفاع مقدس همت و بزرگواری خود را در دو جبهه بخشش جان و مال به حقیقت کلمه نشان دادند، که تقدیم بیش از یازده هزار شهید اصناف خود گواه این ادعاست.

به گزارش پیام خبر،  همایش چهلمین سالگرد دفاع مقدس با محوریت نقش  اصناف در دوران ۸ سال دفاع مقدس و گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس اصناف شیراز همراه با تجلیل از ۴۰ خانواده شهدا، ایثارگران و نقش آفرینان اصناف شیراز روز پنجشنبه با حضور جانشین سپاه فجر استان جمعی دیگر از مسئولین سپاه و بسیج، ریاست اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی فارس، مسئولین سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر، معاونت سارمان صنعت، معدن و تجارت استان، هیئت رییسه اتاق اصناف مرکز استان فارس، خانواده معرز شهداء و ایثارگران اصناف، رؤسای اتحادیه های صنفی شهرستان شیراز برگزار شد.

اصناف در شرایط سخت حامی مردم هستند

سید محمود هاشمی، کسبه و بازاریان را حامی مردم در شرایط سخت معرفی کرد و گفت: این قشر اثرگذار با روحیه انقلابی چالش های پیچیده را مدیریت کردند.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس در همایش چهلمین سالگرد دفاع مقدس که در مرکز همایش های بین المللی اتاق اصناف مرکز استان فارس برگزار شد، درخصوص نقش اصناف در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: امروز یادآور هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و ایستادگی ملت غیور ایران در مقابل تهاجم دشمنان انقلاب است.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس افزود: ملت ایران بالاخص اصناف در هشت سال دفاع مقدس و در جبهه های حق علیه باطل ایستادند و با نابودی دشمنان به جهانیان نشان دادند که کشور و وطنمان با خون شهدا آبیاری شده است.

اصناف و بازاریان چهره‌های بی ادعای تاریخ ایران

رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس خاطر نشان کرد : در تاریخ ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی اصناف و بازاریان چهره های بی ادعا و موثری بودند که با کمک های مالی و معنوی موجباتی را رقم زدند که در بعد خارجی و داخلی به کشور خدمت کنند و نقش آنان پیش از آغاز دوران دفاع مقدس در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نمایان است.

ولایت پذیری و اخلاق مداری عامل موفقیت اصناف

وی موفقیت این قشر را ولایت پذیری و اخلاق مداری دانست که همواره پیش راه آنها قرار دارد.
هاشمی اصناف را پشتیبان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز در این خصوص فرمودند «نخستین لبیک گویان به ندای امام در نهضت اسلامی بازاریان متدین بودند.»

رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس تصریح کرد : کسبه، تجار و فعالان اقتصادی در طول هشت ساله دفاع مقدس همت و بزرگواری خود را در دو جبهه بخشش جان و مال به حقیقت کلمه نشان دادند، که تقدیم بیش از یازده هزار شهید اصناف خود گواه این ادعاست.

هاشمی تصریح کرد: اصناف جدا از بخشش جانشان، در حوزه تهیه و ارسال کاروان های تدارکات، پشتیبانی فنی و سازندگی از جبهه های حق علیه باطل نیز بسیار پر رنگ ظاهر شده و خوش درخشیدند.
وی هشت سال دفاع مقدس را نقطه عطفی در نقش آفرینی تاریخی اصناف کشور دانست.
رییس اتاق اصناف شیراز خاطرنشان کرد که از تجربیات دوران دفاع مقدس می توان در راستای رفع مشکلات فعلی کشور استفاده کرد چرا که دستاوردهای این دوران طلایی همواره چراغ راه ملت خواهد بود.
هاشمی در ادامه اصناف را قشری صبور خواند و گفت: در حالی که سال ۹۸ سالی بسیار سخت و پر از بحران‌های اقتصادی برای اصناف بود این قشر زحمت کش در آخر سال هم با شیوع بیماری کرونا مواجه شدند که حقیقتاً با صبوری با مردم همراه شدند و با تعطیلی صنف خود کمک بزرگی به سلامت جامعه و کنترل شیوع بیماری کرونا کردند.
وی رقم ضرر و زیان اصناف در دوره دو تا سه ماهه اول شیوع کرونا را، بدون حسابرسی دقیق بالغ بر ٢۴٠٠ میلیارد تومان عنوان کرد.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که با همبستگی و استفاده از تجربیات گرانسنگ دفاع مقدس از دوران بحرانی و کسالت بار کنونی رهایی یابیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.