کد خبر: 6032
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
آیت‌الله حاج شیخ اسدالله ایمانی در دورهمی دهه شصت کازرون

ان روز که در کازرون او اعلامیه امام ره ر ا توزیع می کرد شاید اکثر طرفداران امام هنور بدنیا نیامده بودند. ان روز که خانه اش محفلی برای یاد گیری قرآن و اگاهی جوانان و مردم می شد کم تر امید به نتیجه آن می رفت .

به گزارش پیام خبر؛ آن روز که در کازرون او اعلامیه امام (ره) را توزیع می‌کرد شاید بیشتر طرفداران امام هنور بدنیا نیامده بودند. 
آن روز که خانه‌اش محفلی برای یادگیری قرآن و آگاهی جوانان و مردم می‌شد کم تر امید به نتیجه آن می‌رفت.
هنگامی که سپاه به یک معتمد برای کارهای تدارکاتیش نیاز داشت او بدون هیچ چشم‌داشتی شبانه‌روز به خدمت درآمد و در پایان بدون هیچ دریافتی از آن خارج شد.
آن روز که بازار به یک پایه‌گذار وحدت نیاز داشت او مسئولیت را به عهده می‌گیرد و تا آخرین لحظه در این مسیر گام بر می‌دارد.
حاج ناصر کمک‌کننده‌ای بی‌منت بود که عزیزان زیادی را حمایت می‌کرد.
حاج ناصر آرام‌تر از آنچه به تصویر می‌آمد دیده می‌شد.
حاج ناصر مبارزی که در هیاهوی سیاست آلوده نشد و خوب زیست.
حاج ناصر عزیزی بود که دوران خدمتش را با سرنوشتی نیکو پایان برد.
حاج ناصر حیدری مَرد:
نیکویی 
جوانمردی 
مردم‌داری 
تلاش و ایثار 
مرد ادب و معرفت 
مرد بی‌ریا و مخلص 
و.......
همه این صفات بدون هیچگونه تابلوی در او نهفته بود. 
مردی که عمرش را برای انقلاب گذاشت و در آخر بدون هیاهو و بدرقه دوستان به خاک رفت.
روحش شاد و قرین اولیا خداوند باد...
-------------
*مرحوم حاج ناصر حیدری از انقلابیون مؤمن، متعهد و وارسته کازرونی بود که فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی‌اش بیش از کارکرد سیاسی‌اش به چشم می‌آمد. وی از بازاریان خوش‌نام و از پایه‌گذاران انجمن اسلامی بازار در کازرون به شمار می‌رفت. حیدری فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی خود را از اواسط دهه سی با انجمن امور دینی و در کنار مرحوم شهید غلامرضا باقری‌نژادیان و مرحوم شهید حجت‌الاسلام شیخ عبدالرحیم دانشجو در مسجد حسینی کازرون آغاز کرد. در دهه چهل به چهره‌ای خوش‌نام و مورد اعتماد و التجای مردم کازرون بدل شد. در دهه پنجاه در حلقه مرکزی انقلابیون کازرون جای گرفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ مسئولیتی را عهده‌دار نشد. با شروع جنگ تحمیلی به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد پشتیبانی جنگ کازرون به فعالیت مشغول شد و چون بسیاری دیگر از اعضای این ستاد که از بازاریان بودند، حقوقی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا نهاد دیگری دریافت نکردند بلکه از آن چه داشتند به نهادهای انقلابی به ویژه جبهه‌ها کمک می‌نمودند. با پایان دفاع مقدس بار دیگر به بازار برگشت و به عنوان پشتیبان اصلی فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در کازرون شناخته می‌شد. وی در مرداد ماه جاری در سن 80 سالگی بدرود حیات گفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.