کد خبر: 6105
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد

امام جمعه لامرد گفت: هرچه مراتب ایمان قوی‌تر باشد، اشک بر سیدالشهدا بیشتر خواهد بود، چرا که حسین قلب عالم و کشته اشک است.

به گزارش پیام خبر؛ نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد به برگزاری هر چه بهتر آیین‌های محرم و گرامی‌داشت دهه اول در دفتر امام جمعه لامرد پرداخت.

حجت‌الاسلام علی حسین‌زاده، امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در این نشست بیان داشت: شورای فرهنگ عمومی از جایگاه با عظمتی برخوردار است و بزودی سند تحول فرهنگی شهرستان را نهایی و با همدلی و همراهی همه آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی با توجه به فرارسیدن ماه محرم ماه اقامه سوگواری سیدالشهدا و ۷۲ تن از یاران با وفایش گفت: امروز می‌بینیم که همه ادیان نسبت به حرکت عظیم عاشورا عرض ارادت دارند.

امام جمعه لامرد با استناد به حدیث پیامبر اعظم (ص) که فرمودند، برای شهادت حسین (ع) حرارتی در قلوب مؤمنین هست که هرگز به سردی نخواهد گرایید، افزود: هرچه مراتب ایمان قوی‌تر باشد، اشک بر سیدالشهدا بیشتر خواهد بود، چرا که حسین قلب عالم و کشته اشک است.

محمد هنرپیشه، دبیر موقت و کارشناس دبیرخانه شورا هم گفت: مردم ایران با پیروی از سخنان مقام معظم رهبری در مسیری که پیش روی همه قرار دادند، شور همراه با شعور حسینی را در ماه محرم امسال به نمایش خواهند گذاشت.

اعضای شورای فرهنگ عمومی به اتفاق بر تشکیل ستاد ویژه محرم ۹۹ به منظور هماهنگی و وحدت هرچه بیشتر، فضاسازی مناسب میادین، خیابان‌ها، بازار، محلات و روستاها و همچنین بر فرهنگ‌سازی و هدایت‌بخشی از نذورات در جهت رفع نیازهای امروز جامعه در شرایط کرونایی تاکید کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.