کد خبر: 6114
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس گفت: تلاش کمیته امداد در راه دستگیری از مستمندان یکی از اهداف جمهوری اسلامی بوده است و : نهاد کمیته امداد با دستور امام خمینی(ره) شکل گرفت و امروز نیز می بینیم این نهاد همچنان منشا خیر و برکاتی است که شجره طیبه آن را مستضعفان می چشند.

 در مراسمی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد ، مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از اقدامات استاندار فارس در راستای تحقق اهداف این نهاد حمایتی تقدیر کرد.
«عنایت الله رحیمی» در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت ، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و عنوان کرد: یکی از شاخصه های برجسته ای که با نام این دو شهید بزرگوار همراه شده مردمی بودن و  توجه ویژه به قشر مستضعف و دستگیری از مستمندان است.
استاندار فارس با بیان اینکه تلاش کمیته امداد در راه دستگیری از مستمندان یکی از اهداف جمهوری اسلامی بوده است ، اظهار کرد: نهاد کمیته امداد با دستور امام خمینی(ره) شکل گرفت و امروز نیز می بینیم این نهاد همچنان منشا خیر و برکاتی است که شجره طیبه آن را مستضعفان می چشند.
وی افزود: آرزو می کنیم با تلاش هایی که از سوی دست اندرکاران کمیته امداد انجام می شود ، هر روز از خیل افرادی که تحت پوشش این نهاد  هستند کاسته شود و این افراد  بتوانند به عنوان سرمایه هایی توانمند در جامعه اسلامی ایفای نقش کنند.
رحیمی تاکید کرد: توانمندسازی افراد نیازمند به عنوان سرلوحه اهداف این نهاد ، سبب می شود روز به روز از تعداد افراد نیازمند به حمایت کاسته شود و تا کنون اقدامات خوبی در استان فارس  و با هماهنگی موجود میان نهاد ها و دستگاه های اجرایی  در این زمینه انجام شده است.
وی اقداماتی همچون ایجاد اشتغال، پرداخت تسهیلات اشتغال، ایجاد اشتغال روستایی ، تامین مسکن نیازمندان و اکرام ایتام را از جمله اقداماتی دانست که در مجموعه کمیته امداد فارس به شکل مناسبی انجام شده است و در ادامه تاکید کرد: کمیته امداد استان فارس در اکثر اقداماتی که انجام شده رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.
استاندار فارس ادامه داد: تلاش های دستگاه های اجرایی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در مجموعه استان منجر به رضایتمندی جامعه هدف و در نهایت تقدیر از مدیریت ارشد استان شده است که این موفقیت متعلق به همه دست اندرکاران است.
وی با بیان اینکه  نباید به این تقدیر و کسب رتبه برتر اکتفا کنیم بر لزوم تقویت اقدامات انجام شده در زمنیه های مختلف از جمله مسکن، آموزش ، حمایت از ایتام تاکید کرد و گفت: روزی می توانیم اعلام کنیم که در کمیته امداد استان موفق هستیم که هیچ فرد نیازمند حمایتی در فارس وجود نداشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل