کد خبر: 6120
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
جراحی

ایرج حریرچی به عنوان جراح سرطان، به روایت گوشه هایی از ایثار کادر پزشکی در مواجهه با بیماران کرونا و روزهای کرونایی پرداخت.

به گزارش پیام خبر، بر اساس آنچه که آمارهای رسمی نشان می دهد، تا کنون بیش از ۱۶۴ نفر از مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا به شهادت رسیده اند. در این بین، تعداد قابل توجهی از این افراد را پزشکان شامل می شوند.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و جراح سرطان، با اشاره به جانفشانی های کادر درمان در مبارزه با کرونا، به گوشه هایی از ایثار کادر پزشکی در مواجهه با کرونا پرداخت و گفت: در این دوران آنقدر ایثار و جانفشانی دیده ایم که شرمنده کادر درمان هستیم.

وی افزود: خانم دکتر شاهرخ جراح فوق تخصص پلاستیک است که می تواند کار زیبایی انجام دهد و نیازی نبود در بخش های کرونایی کار کند. اما رفت و به عنوان پزشک عمومی در بخش اورژانس مشغول کار شد.

حریرچی ادامه داد: این خانم دکتر آنقدر کار کرد که در نهایت خودش هم مبتلا شد و پدرش نیز از خانم دکتر کرونا گرفت و مبتلا شد. ولی ایستاد و کار کرد.

یکی از رزیدنت های طب اورژانس روز آخر کشیک در بیمارستان امام حسین(رع)، کرونا گرفت و ۳۷ روز در آی سی یو بود و به دلیل عارضه های عفونت بیماری، یک چشم خودش را از دست داد.

حریرچی ادامه داد: حساس ترین امکان زندگی پزشکان، آزمون تخصص است. یک رزیدنت داریم که تمام این ۳۷ روز بالای سر همکار خودش ایستاد تا از او مراقبت کند. 

وی افزود: این رزیدنت از آزمون تخصصی انصراف داد و ایستاد تا از همکار و دوست پزشک خودش که مبتلا شده است، مراقبت کند. و اگر نمی ایستاد، امکان نجات پزشک مبتلا وجود نداشت.

معاون کل وزارت بهداشت، ادامه داد: پزشکان بازنشسته ما در بیمارستان های کرونایی حاضر می شدند و به جوان تر می گفتند که آمده ایم به شما روحیه بدهیم و بگوییم که ما هم کنار شما هستیم.

حریرچی افزود: این صحنه های ایثار و جانفشانی باعث شد شهدایی از کادر پزشکی داشته باشیم که از جوان تازه فارغ التحصیل شده که ۲۵ ساله بود، تا استاد تمام ۷۰ ساله که جان خودشان را از دست دادند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.