مرغ

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود حداقل در هفته اول محرم افزایش قیمت در مرغ نداشته باشیم.

به گزارش پیام خبر، حبیب اسدالله‌نژاد با اشاره به کاهش قیمت خرید مرغ از مرغداران در هفته گذشته، اظهار کرد: در هفته گذشته شاهد کاهش قیمت خرید نقدی مرغ از مرغداران بودیم که از ابتدای هفته جاری قیمت به قبل بازگشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ثبات به بازار مرغ بازگشته است و به نظر می‌رسد این شرایط تا پایان هفته اول ماه محرم ادامه داشته باشد.

اسدالله‌نژاد در پاسخ به این پرسش که پیش بینی برای بازار مرغ تا پایان ماه محرم چیست، گفت: قیمت برخی از نهاده‌های دامی و همچنین دان آماده روند صعودی دارد و این امر قیمت تمام شده تولید را افزایش داده که منجر به افزایش بیشتر قیمت مرغ خواهد شد.  

به گفته وی؛ رکورد بی‌سابقه‌ای در افزایش قیمت کنجاله سویا زده شده است که با توجه به سهم این نهاده در دان مرغ در رشد قیمت آن بسیار موثر است.

اسدالله‌نژاد سهم کنجاله سویا در دان مرغ را 27 درصد عنوان کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلوگرم سویا به قیمت 9 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم دان به 5 هزار و 700 تومان رسیده است که قیمت‌های بی‌سابقه هستند.

اسدالله‌نژاد قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران را 14 هزار و 500 تومان دانست.

رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور قیمت خرید مرغ از مرغداران را 12 هزار و 800 تا 13 هزار تومان اعلام کرد.

اسدالله‌نژاد تاکید کرد: با توجه به قیمت خرید مرغ از مرغداران قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده نباید بیش از 19 هزار تومان باشد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.