کد خبر: 6125
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
ایزدفر

جلسه کمیسیون اخلاق کسب و کار با موضوع «پیامدهای شیوع کرونا بر محیط زیست» در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، صلاح الدین ایزدفر، عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق بازرگانی فارس در این جلسه که به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، گفت: نقطه مثبت بیماری کرونا نمایش اخلاق اجتماعی، رفتارهای انسان دوستانه و اخلاق مدارانه در سطح شهر بود که صحنه های بسیار زیبایی را رقم زد و این در حالی است که مردم شیراز از دیرباز در مردم داری و اخلاق مداری شهرت داشته اند.
وی با بیان اینکه پیامد های حضور بیماری کرونا بر مردم در ابعاد مختلف قابل واکاوی و بررسی است افزود: طبیعت یکی از بخش هایی است که به دنبال شیوع بیماری کرونا بسیار تحت تاثیر قرار گرفت و می توان لمس کرد که طبیعت از این تغییر استقبال کرد.
ایزدفر اظهارداشت: اخلاق و مسئولیت اجتماعی باهم ارتباط مستقیم دارد و با توجه به نظر کارشناسان بیماری کرونا در لابلای زندگی اجتماعی ما حضور دارد لذا با توجه به تاثیرگذاری این بیماری بر زندگی ها، مردم باید زیست روزمره خود را تغییر دهند.
در ادامه این جلسه زهرا شفیعی رئیس اداره آموزش و مشارکت مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس به ارائه مطلب با عنوان "پیامدهای شیوع کرونا بر محیط زیست" پرداخت.
وی گفت: بیماری کرونا یک اتفاق غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی بود که شیوع این بیماری پیامدهای زیادی بر حوزه های بهداشت و سلامت، حوزه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی و علمی داشته است.
شفیعی ادامه داد: شیوع کرونا بسیاری از تعاملات اجتماعی را کمرنگ کرد و شرایط اقتصادی کارخانه ها و کارگران را تحت تاثیر قرار داد که شکل گیری مشاغل خانگی، استفاده از آموزشهای مجازی و صرفه جویی در مصرف کاغذ از دیگر پیامدهای این بیماری است.
وی عنوان داشت: یک تیم تحقیقاتی محیط زیست که شامل بیش از ۵۰ دانشمند در زمینه محیط زیست و بیماری‌های بیولوژیکی در مرکز مطالعات محیط زیست میشیگان فعالیت می‌کند معتقد است که «کرونا حیات بیولوژیک سیاره زمین را متحول خواهد کرد».
شفیعی اظهارداشت: کاهش بیش از ۲۰۰ میلیون مترمکعب گازهای گلخانه‌ای و دی اکسید کربن، پایین آمدن دمای کره زمین در آینده نزدیک، حفظ بقای بیش از ۷۰۰ گونه گیاهی و جانوری در صورت حفظ این وضعیت به مدت یکسال، آسمان‌های آبی‌تر، کاهش چند صد میلیون تن زباله به دلیل تغییر سبک زندگی، افزایش چشمگیر بهداشت عمومی، جلوگیری از نابودی جنگل‌ها جهت چاپ کتاب‌های درسی و آموزشی (آموزش مجازی) از تاثیرات کرونا بر محیط زیست بود.
وی افزود: همچنین استفاده بیش از پیش از آب، استفاده بیش از پیش از شوینده ها، استفاده بیش از پیش از لوازم یکبار مصرف و افزایش غیرقابل انتظار زباله های عفونی از آثار منفی کرونا بر محیط زیست بوده است. 
در این جلسه سایر اعضا به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل