کد خبر: 6143
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
نادگران ، رییس دانشگاه شیراز ، دانشجویان جدیدالورود ، کرونا ، پژوهش ، ارشد ، دکترا

رئیس دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه تخفیف ۳۰ درصدی شهریه متغییر برای دانشجویان وافزایش ظرفیت پذیرش دانشجو دربعضی از رشته ها را اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، حمید نادگران،در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزارشدبیان کرد:برگزاری کلاس‌ها به شکل مجازی هم منجر به کاهش بار مالی مبالغ هزینه شده حتی در ماه های اخیر بیشتر شده و تمامی هزینه ها صرف زیر ساخت‌های آی تی و آی سی تی دانشگاه برای برگزاری کلاس‌های مجازی شده است واینکه  هماهنگی و برنامه ریزی معاونت دانشجویی و فرهنگی،  امکان حضور دانشجویان جدید الورود رابرای آشنایی با دانشگاه شیراز و بخش‌های مختلف آن فراهم ساخته سه برنامه برای آموزش دانشجویان در سال تحصیلی جدید مشخص شده است.  

رئیس دانشگاه شیراز بیان کرد: در صورت کاهش شیوع بیماری کووید ١٩، اجازه ستاد ملی و استانی مبارزه با این بیماری، دانشجویان همانند سال قبل حضوری در دانشگاه به تحصیل می‌پردازندو اگر امکان حضور دانشجویان نباشد برنامه دوم ترکیبی از کلاس‌های حضوری و مجازی خواهد بود وبرنامه سوم برگزاری کلاس‌های مجازی است و برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه‌های دکتری و کارشناسی ارشد هم اشاره و بیان کرد: اعضای کمیته دفاع به شکل حضوری در جلسه حاضر می‌شوند اما در عین حال امکان حضور مجازی اساتید هم فراهم شده وشرایط حضور افراد و دیگر دانشجویان در جلسات دفاع به شکل مجازی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شیوع کروناویروس تغییری در پذیرش دانشجویان این دانشگاه ایجاد نکرده است، از افزایش ظرفیت در برخی رشته‌ها برای سال جدید خبر دادوتصریح کرد:دانشگاه شیراز زیرساخت مناسبی برای فعالیت‌های مجازی در حوزه آموزشی دارد، باز شدن خوابگاه و استقرار دانشجویان غیربومی در خوابگاه‌ها هم منوط به چگونگی برگزاری دوره‌های آموزشی در سال جدید و شرایط شیوع کروناویروس است و وضعیت حضور دانشجویان خارجی این دانشگاه تفاوتی با دانشجویان ایرانی ندارد و از طریق اینترنت و بستر مجازی در کلاس‌های برخط دانشگاه شرکت می‌کنند و اگر کلاس‌ها به سمت برگزاری حضوری برود، می‌توانند در کلاس‌ها حضور داشته باشند.

رئیس دانشگاه شیرازهمچنین از پیگیری‌ها برای اعمال تخفیف ۳۰ درصدی شهریه دروس متغیر دانشجویان دانشگاه شیراز در سال تحصیلی جدید خبر دادودر ادامه افزود:اقدامات زیادی در این دانشگاه با همدلی و همفکری مقامات استانی و کشوری انجام شده، با تعامل خوب دانشگاه شیراز در خصوص ویروس کرونا با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاونت علمی ریاست جمهوری و استانداری فارس یک کارگروه علمی متشکل از این مجموعه‌ها اقدام به تشکیل جلسات متعددی کرد و از همه دانشگاه‌های فارس برای ارائه پیشنهاد در زمینه شیوع بیماری کرونا دعوت شده بود. بیش از ٩٠ پروپوزال در زمینه‌های پژوهشی مربوط به کرونا به دییرخانه کارگروه ارسال شده و در حال حاضربرخی در مرحله بررسی قرار دارند.

نادگران عنوان کرد: یکی از اقدمات خوب دانشگاه شیراز تشکیل کارگروه تولید واکسن بود که این کارگروه به نتایج بسیار خوبی در این زمینه دست یافتهو همچنین پروپوزال‌های دیگری هم تهیه شده که امید است با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کار این کارگروه با سرعت بیشتری پیش رودوتولید واکسن، فرآیندی زمان بر و هزینه بر است اما علی‌رغم همه مشکلات موجود با یک حرکت و روحیه جهادی کار آغاز شده و ادامه خواهد داشت وتلاش دانشگاه برای تسریع به کار این عزیزان مجدانه ادامه دارد.

رئیس دانشگاه شیراز به افزایش ۳۴۰ درصدی تفاهم نامه‌های بین‌المللی اشاره و با بیان اینکه از پنج تفامه نامه با دانشگاه‌های معتبر دنیا به ٢٢ تفاهم نامه رسیده‌ایم، گفت: تعداد قراردادهای پژوهشی داخلی این دانشگاه نیز از رشد ١٠ درصدی برخوردار است و اکنون ١٣٢ قرارداد پژوهشی داخلی در دستور اجرا قرارگرفته و اینکه دانشگاه‌ها دارای یک مسئولیت اجتماعی هستند و مردم از دانشگاه‌ها برای حل مشکلاتشان انتظار دارند، دانشگاه‌ها باید به شکل دقیق و علمی مبتنی بر حل مسئله نیازها و مشکلات مردم پاسخگوی جامعه باشند و در کنار این مسئولیت نسلهای اول و دوم دانشگاه‌ها در سطح دنیا به نوعی آموزشی و پژوهشی بود، اما رسالت نسل سوم دانشگاه‌ها به ورود دانشگاهها به متن جامعه و کشاندنموضوعاتمرتبط با مردم به زیر تیغ پژوهش در دانشگاه ها اختصاص یافته است.

وی همچنین درپایان افزود: با تمهیدات به موقع دانشگاه در اواخر بهمن سال گذشته، اجازه داده نشد تا دانشجویی به این بیماری مبتلا شود و تاکنون نیز گزارشی مبنی بر ابتلای دانشجویان دانشگاه شیراز به بیماری کرونا داده نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.