کد خبر: 6144
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
اگزوز خودرو

تیم تحقیقاتی یکی از شرکت‌های فناور به دانش ساخت پوشش‌های حاوی نانو ذرات دست یافتند که به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و حرارت قرار است در اگزوز خودروها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پیام خبر، شاهین آسان مجری طرح تولید نانو رنگ‌های مقاوم به خوردگی را به سفارش بخش صنعتی دانست و گفت: مواد اولیه چنین پوشش‌هایی وارد می‌شد و ما توانستیم این مواد را با قیمت پایین‌تر از نمونه اولیه تولید کنیم.

وی با بیان اینکه این پوشش حاوی نانو مواد است، اظهار کرد: در فرمولاسیون این پوشش از نانو ذرات و پیگمنت‌های نقره بهره بردیم.

آسان، مقاومت حرارتی بالا را از ویژگی‌های این نانو رنگ دانست و خاطر نشان کرد: محصول عرضه شده مقاومت حرارتی تا ۶۵۰ درجه سانتی‌گراد دارد.

مجری طرح با بیان اینکه در نمونه‌های خارجی از نوع خاصی از رزین استفاده شده است، یادآور شد: این نانو رنگ برای تمامی صنایعی که پوشش‌ها در معرض حرارت بالا هستند، کاربرد دارد.

این محقق با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترکی با صنایع برای تجاری سازی این محصول، افزود: با امضای این تفاهم نامه، این پوشش‌های مقاوم در بخشی از اگزوز خودرو کاربردی خواهد شد.
  این شرکت در سال ۹۸ در حدود ۳۰ تُن رنگ نانو را تولید و به بازار عرضه کرد که این میزان در سال ۹۷ در حدود ۲۰ تُن بوده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.