کد خبر: 6169
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز - نواب قائدی

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت: احداث روگذر گویم کمک شایانی به رفع گره ترافیکی محور گویم خواهد کرد که حدود 150 میلیارد تومان هزینه یک کیلومتر طول دارد.

به گزارش پیام خبر، «نواب قائدی» با اشاره به ترافیک محور گویم ، گفت: محدودیت های توپوگرافی شیراز برای توسعه شهری و جذابیت و مرغوبیت محدوده شمال غرب شیراز باعث شده است تا در طول دهه های گذشته غالب گسترش شهری شیراز به این سمت متمایل شود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: از سوی دیگر شرایط آب و هوایی مناسب، وجود باغ های شهری و واقع شدن شهر صدرا در مجاورت این محور و همچنین تبادل سفرهای متعدد به نقاطی چون سپیدان و یاسوج مزید بر علت شده اند تا حجم ترافیکی سنگینی از این مسیر انتقال پیدا کند.

وی اضافه کرد: شورای پنجم و شهرداری برای کمک به حل مشکلات ترافیکی، این موضوع را در اولویت برنامه های خود قرار داد و پس از برگزاری چندین جلسه در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر و ارائه پیشنهادات و طرح های مختلف، در نهایت طرح ارائه شده از سوی کمیسیون عمران ، حمل و نقل و ترافیک شورا مبنی بر احداث روگذر به دلایلی چون عدم نیاز به تملک اراضی، هزینه و زمان اجرایی کمتر، عدم وجود معارض تاسیساتی و قابلیت اجرا، در کمیسیون و صحن شورا مورد تصویب قرار گرفت.

قائدی اعلام کرد: احداث روگذر گویم کمک شایانی به رفع گره ترافیکی محور گویم خواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز، اجرای طرح روگذر گویم را حدود 150 میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت: تمام تلاشمان بر این است تا این روگذر یک کیلومتری در حداقل زمان ممکن اجرا و به بهره برداری برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.