کد خبر: 6179
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
آیین افتتاح ایستگاه مترو وکیل الرعایا شیراز

خط یک مترو شیراز دارای 20 ایستگاه ست که ایستگاه وکیل الرعایا به عنوان آخرین ایستگاه خط یک به مساحت ١٥ هزار مترمربعی در چهارطبقه ساخته شده و برای احداث آن اعتباری بالغ بر ١٥٠ میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

به گزارش پیام خبر، عملیات ساخت خط یک متروی شیراز در سال ۱۳۸۱ از غرب شیراز (پل احسان) آغاز شد، فاز اول خط ۱ متروی شیراز در تاریخ ۲۰ مهر ۹۳، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و مسئولین استانی و شهری شیراز، به‌طور رسمی افتتاح شد. 
این خط از غرب شیراز یعنی پل احسان شروع شده و با گذشتن از بلوار دکتر شریعتی، پل معالی آباد و طی کردن حاشیه بلوار شهید چمران به بلوار شاهد و با گذشتن از خیابان گلخون چهارراه قصردشت و پس از طی کردن تقاطع شهید مطهری (زرگری)، بلوار شهید آوینی، نمازی،میدان امام حسین، بلوار زند، بازار وکیل، پل کابلی ولیعصر و بلوار مدرس به شرق شهر یعنی میدان الله (گلسرخ) در ابتدای ورودی فرودگاه بین المللی شهید دستغیب امتداد دارد.
شهردار شیراز در آیین افتتاح آخرین ایستگاه خط یک مترو گفت: بی شک ایستگاه وکیل الرعایا این کلانشهر زیباترین ایستگاه مترو کشور است  چراکه میتوان از  این مجموعه فرهنگی به عنوان گالری هنری در مناسبات مختلف بهره برد و این مکان به فرصتی برای ارائه تولیدات فرهنگی اختصاص می‌یاید..
حیدر اسکندرپور گفت: به دلیل  نزدیکی ایستگاه مترو وکیل الرعایا به بازار وکیل با استمداد و بهره گیری از معماری زندیه تلاش کردیم وفاداری این پروژه به معماری بازار وکیل و بافت تاریخی شیراز را نشان بدهیم.. 
وی ادامه داد: در تلاشیم در خط 2 متروی شیراز ایستگاه هایی احداث می شود که به عنوان زیبا ترین ایستگاه های مترو در کشور ثبت شوند چرا که احداث این ایستگاه را سرآغازی برای ساخت ایستگاههای با کیفیت در سطح کشوراست، ایستگاههای مترو از سرمایه‌های اصلی شهرها محسوب می‌شوند. 
اسکندرپور با توجه ب اینکه محوریت شهرداری شیراز انسان محوری ست افزود: در نظر داریم برای رفاه و آسایش مردم شهر در ابتدای کار تراموا به طول 5 کیلومتر در سطح شهر راه اندازی شود . 
استاندار فارس هم چنین طی این مراسم خاطر نشان کرد: پروژه ها و فعالیت های شهرداری شیراز در رفاه و آسایش شهروندان اثرگذار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.