کد خبر: 6187
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
عزاداری روز تاسوعا مردم کازرون

مردم کازرون بار دیگر تاسوعای خود را بر مزار شهدای تاسوعاییشان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت خودجوش برگزار کردند.

به گزارش پیام خبر، در حالی که شورای هیات مذهبی کازرون به دلیل همه گیری بیماری کرونا آیین سوگواری هیات مذهبی این شهر را در گلزار شهدای بهشت زهرای کازرون ممنوع کرده بود، مردم کازرون بار دیگر تاسوعای خود را بر مزار شهدای تاسوعاییشان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت خودجوش برگزار کردند.
در این آیین مردم کازرون با حضور بر گلزار شهیدان به ویژه شهید علی اکبر پیرویان فرمانده بسیج کازرون که در تاسوعای سال 59 در نبردگاه سوسنگرد به همراه یازده تن دیگر به شهادت رسید و دو شهید مدافع حرم این شهر و دیگر سرداران شهید همچون سردار شهید حاج موسی رضازاده فرمانده محور المهدی، شهید حاج هدایت الله مصلحیان از فرماندهان جهادی و... به سوگواری تاسوعای حسینی پرداختند.
 هیات مذهبی کازرون آیین های سوگواری خود در خیابان های شهر برگزار کردند که به دلیل حضور گسترده مردمی در بهشت زهرا برنامه هیات از ساعت 11 آغاز شد.
گفتنی است از چهل سال پیش و پس از شهادت علی اکبر پیرویان و یارانش در تاسوعای سال 59 تا کنون همه ساله مردم کازرون آیین سوگواری تاسوعای حسینی را گلزار شهیدان بهشت زهرای کازرون برگزار می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.