کد خبر: 6204
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
بذرافشان

مدیر کل امداد فارس گفت: تجهیزات مورد نیاز روستاییان شرکت کننده در طرح «صنایع روستا دوست» خریداری و سرمایه گذاری جهت ایده های برتر انجام می شود.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس گفت: ۵۵ درصد فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه اشتغال این نهاد در مناطق روستایی اجرا می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد فارس تصریح کرد: از سال گذشته و با ورود به مشاغل دانش‌بنیان، طرحی نو و خلاقانه با نام  «صنایع روستا دوست» توسط کمیته امداد با هدف راه اندازی صنایع کوچک مقیاس و به صرفه برای روستاها اجرایی شد.

وی افزود: از ویژگی دیگر این طرح بکارگیری تکنولوژی و فناوری بسیار ساده و قابل دسترس در آن است.

مدیر کل امداد فارس با بیان اینکه برخی از این صنایع در حد اختراع و برخی دیگر نیز در مرحله ایده قرار گرفته اند؛ گفت: با برگزاری جشنواره صنایع روستا دوست در بازه زمانی ۶ مرداد ماه تا ۲۵ شهریور ماه جاری، شرکت کنندگان این فرصت را خواهند داشت که اختراعات خود را به ثبت برسانند. همچنین طرح های به ثبت رسیده، به شرکت‌های مختلف عرضه خواهد شد.

بذرافشان اضافه کرد: تجهیزات مورد نیاز روستاییان توسط کمیته امداد خریداری و سرمایه گذاری جهت ایده‌های برتر انجام می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح و انتقال دانش و فناوری به روستاییان توانسته باشیم گامی موثردر راستای جهش تولیدات روستایی برداریم.

لازم به ذکر است در فراخوان این رویداد از صاحبان محصولات یا ایده‌های صنعتی درخواست شده است تا ضمن ثبت طرح خود در سامانه رویداد به آدرس https:‌/‌/roostadoost.emdad.ir‌/ و مشارکت در این مسابقه بزرگ، از مزایای این رویداد شامل جوایز نقدی (برای سه طرح برتر)، نمایش محصولات خود در نمایشگاه بین‌المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، تسهیلات قرض الحسنه (برای طرح های منتخب)، سرمایه‌گذاری توسط کمیته امداد (یا سایر شتاب دهنده‌های حاضر در نمایشگاه)، امکان اجرای پایلوتی طرح و ... بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.