کد خبر: 6210
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
روح الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه های استان فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تعیین شیوه نامه ارائه خدمات حضوری به اعضا در کتابخانه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، روح الله منوچهری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: نحوه خدمات دهی کتابخانه‌ها از هفته جاری با توجه به مناطق استان از نظر شیوع کرونا به صورت مشخص و ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل بازگشایی و ارائه خدمات به اعضا در کتابخانه‌های عمومی براساس اقدامات کنترلی بیماری کووید 19 در وضعیت های مختلف سنجیده و ابلاغ شده است، اعلام کرد: از ابتدای هفته جاری فعالیت و خدمات دهی کتابخانه‌های عمومی منوط به وضعیت شهرستان ها براساس میزان شیوع بیماری کووید 19 خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس افزود: براین اساس در شهرستان هایی با وضعیت قرمز و نارنجی کتابخانه‌ها فعال اما خدمات آن ها به صورت غیرحضوری است؛ در مناطق سفید، سبز و زرد استان نیز کتابخانه‌ها میزبان اعضا و کاربران هستند و خدمات حضوری خود را با رعایت موازین بهداشتی به اعضا ارئه خواهند داد.

منوچهری با تاکید بر اینکه معیار خدمات دهی به کتابخانه‌ها وضعیت شیوع بیماری در شهرستان هاست، تصریح کرد: هر هفته براساس اعلام ستاد مبارزه با کرونا در استان شرایط شهرستان ها بررسی می شود و در صورت تغییر وضعیت شهرستان ها از نظر شیوع بیماری، فعالیت کتابخانه‌های شهرستان تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در هفته جاری 17 شهرستان فارس در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، گفت: براین اساس در 19 شهرستان ارسنجان، استهبان، بختگان، خرم بید، داراب، رستم، زرین دشت، سروستان، فراشبند، فسا، فیروزآباد، کازرون، کوار، کوهچنار، گراش، مرودشت، ممسنی، مهر و نی ریز که وضعیت آنها از نظر بیماری بهبود یافته و در مرحله زرد، سفید یا سبز قرار دارند، کتابخانه‌ها میزبان اعضا و کاربران هستند؛ همچنین در شیراز و 16 شهرستان دیگر که همچنان شرایط بیماری در آن ها در وضعیت قرمز و نارنجی است، فعالیت کتابخانه‌ها همچون قبل و بدون حضور اعضا خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه ارائه خدمات حضوری به اعضا در کتابخانه‌ها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می‌گیرد، بیان کرد: بر این اساس و با تأکید بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه تغییر خواهد یافت، بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره خواهد شد و سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های عمومی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعال خواهند بود. همچنین استفاده اعضا از سالن های مطالعه با رعایت نوبت امکان‌پذیر است و اجرای برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی انجام می شود.

وی تاکید کرد: حضور اعضای کودک در این مرحله امکان پذیر نیست اما والدین می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز فرزندان خود را امانت بگیرند و بخش نابینایان و ناشنوایان نیز کماکان تعطیل خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.