هادی ساعی

مدیر فنی تیم ملی تکواندو گفت: یک‌میلیارد از غرامت ویلموتس می‌تواند سرنوشت و رنگ مدال قهرمانان ما را در المپیک توکیو تغییر دهد.

به گزارش پیام خبر، هادی ساعی در خصوص آغاز اردوی تیم ملی تکواندو از 15 شهریورماه اظهار داشت: زمان شروع اردو مشخص شده، اما منتظر هستیم به‌صورت کتبی از سوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مجوز دریافت کنیم تا رسماً کار خود را شروع کنیم. با 4 ملی‌پوش و کمترین تعداد تمرینات را آغاز خواهیم کرد تا مشکلی پیش نیاید. هرچه تعداد نفرات حاضر در اردو کمتر باشد کنترل راحت‌تر است.

وی در خصوص استارت تمرینات بعد از 6 ماه عنوان کرد: بچه‌ها برای شروع تمرینات روزشماری می‌کنند و ما نیز شرایطی مانند بچه‌ها داریم. اگر تعطیلی اردوها بیش از این طول بکشد از رقبا عقب خواهیم افتاد. اکثر رقبای ما تمرینات خود را شروع کرده و در حال تمرین هستند. برخی از کشورها در فضای باز تمرین انجام می‌دهند و برخی دیگر نیز با رعایت پروتکل‌ها در سالن به تمرین می‌پردازند. ما هم برای عقب نیفتادن باید تمرینات را آغاز کنیم و برنامه‌ای 10،11 ماهه برای حضور در المپیک داشته باشیم، با این حال با توجه به اینکه هنوز از سوی فدراسیون جهانی تکواندو تاریخ هیچ رویدادی اعلام نشده، کار سخت است.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای آغاز تمرینات گفت: رعایت پروتکل‌ها پروسه خاص خود را دارد و باید تمرینات را در شرایط سخت انجام دهیم، شرایطی که برای همه دنیا وجود دارد، اما برای ما با توجه به اینکه امکانات کمتری داریم سخت‌تر است. با همه این شرایط باید سختی‌ها را بپذیریم و کار را آغاز کنیم. بچه‌ها نیز با ورود به اردو مدتی را اجازه خروج نخواهند داشت و سعی می‌کنیم رفت و آمدها در اردو خیلی کم باشد.

ساعی در خصوص بحث روز ورزش ایران و محکومیت فدراسیون فوتبال به پرداخت 170 میلیارد تومان به مارک ویلموتس گفت: در ورزش ایران چنین بودجه‌ای وجود ندارد و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم از چنین پولی برخوردار نیستند. یک‌میلیارد از غرامت ویلموتس می‌تواند سرنوشت و رنگ مدال قهرمانان ما را در المپیک توکیو تغییر دهد و باعث شود که ورزشکاری که در حد شانس کسب مدال است، به مدال برسد.

وی تصریح کرد: ورزشکاران رشته‌های انفرادی پتانسیل بسیار بالایی برای کسب مدال در المپیک دارند و باید با کسانی که چنین تخلف بزرگی را در قرارداد ویلموتس انجام دادند به شدیدترین و بدترین شکل برخورد شود تا جلوی این اتفاقات ناگوار گرفته شود. در زمان حاضر شرایط کشور از لحاظ اقتصادی مناسب نیست و نمی‌توانیم این موضوع را انکار کنیم، در این شرایط بد اقتصادی چنین پولی می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند.

پرافتخارترین المپین ورزش ایران گفت: حتماً باید پول غرامت ویلموتس را کسانی که با او قرارداد امضا کردند، پرداخت کنند، تاوان لطمه‌ای به این بزرگی را نباید مردم و ورزش کشور پرداخت کنند، این اتفاق به‌جز لطمه مادی، لطمات دیگری نیز دارد، ناامیدی که بعد از این اتفاق در ورزش کشور افتاد با هیچ پولی جبران نمی‌شود و جبران‌ناپذیر است.

ساعی گفت: ملی‌پوشان ما در بسیاری از رشته‌ها مشکل روزمرگی دارند و وقتی چنین اتفاقی را می‌بینند دلسرد و بی‌انگیزه می‌شوند، این مسئله لطمه بسیار بزرگی برای ورزش کشور است و باعث بی‌اعتمادی مردم به جامعه ورزش، ورزشکاران و مدیران ورزشی خواهد شد. اعتماد مردم و انگیزه ورزشکاران را نمی‌توان با پول خرید و نتیجه آن ناامیدی در کشور است که جبران‌ناپذیر است. حکایت قرارداد ویلموتس مانند آدمی است که با از دست دادن سرمایه‌اش می‌گوید علاوه بر پول، دین و ایمانش نیز برده شده است. افرادی که این قرارداد را بستند نه‌تنها پول مملکت را بردند بلکه در حال از بین بردن اعتقاد مردم هستند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.