کد خبر: 6228
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
خسروفروغان

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمسیون واردات و صادرات اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه صادر کننده را خانه نشین و از سوی دیگر راه را برای قاچاق را آزاد می کنند، گفت: کجای دنیا زمانی که کشور در تحریم است، صادر کننده و وارد کننده واقعی را کنار می گذارند.

به گزارش پیام خبر، خسرو فروغان، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در طول 2 سه سال گذشته بر اساس مکاتباتی انجام شد و هشدارهایی برای این روز دادیم، گفت: زمانی که ترامپ ناجوانمردانه خارج شد انتظار داشتیم که دولت مردان از تجربه افسران اقتصادی کمک بگیرند متاسفانه نه تنها چنین نشد بلکه ساختاری تعریف کرده اند که اقتصاد ایران را فلج کنند، اقتصاد ایران فلج می شود و پس از آن فقر بیشتر خواهد شد.

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمسیون واردات و صادرات اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد کالاهای بازار قاچاق است و اگر قاچاق بیش از یک حد انجام شود ریشه اقتصاد را از بین می رود، تاکید کرد: زمانی که واردات را بستند، واردات به سمت قاچاق سوق پیدا کرد و برای این کالاها، ارز با قیمت بیشتر خارج شده و بدون نظارت کالا وارد و حتی کالاهای مضر هم وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه می دانند که پول را به صورت تومان می گرفتیم ولی بازهم بخش نامه می کنند که باید ارز بیاورند، افزود: کجای دنیا زمانی که کشور در تحریم است، صادر کننده و وارد کننده واقعی را کنار می گذارند.

فروغان با یادآوری این مطلب که کجای دنیا افسران آموزش دیده را در ایام جنگ برکنار می کنند، تاکید کرد: اینان دارند تاجران را در ایام جنگ اقتصادی برکنار می کنند.

به گفته عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمسیون واردات و صادرات اتاق بازرگانی فارس، قفل کردن وارد کننده باعث کمبود واردات می شود و به دلیل اینکه مرزهای عراق بسته شده و مرز امارات هم در حال بسته شدن هست دیگر کالای قاچاق هم به کشور نمی رسد و به زودی کالای قاچاق هم کم و خوراکی ها کم شده و قفسه ها هم خالی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم صادرات ما نفت، پتروشمی و فولاد بوده است تعداد زیادی از صادرات ما خصولتی هستند، تاکید کرد: برخی از بخش های خصوصی، هم خصوصی نما هستند که به اسم دیگران و با حضور آقازاده ها هستند که کار پیش نمی برند اما بخش خصوصی واقعی نمی تواند صادراتی نداشته باشند، پول را بر نگردانند و باید این پول برگردد تا چرخه ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی واقعی ارز را برگرداننده است چرا تفکر را حاکم کردند که من بخش خصوصی باید ناراحت و دارای استرس باشم، افزود: دارند بخش خصوصی را به عنوان مفسد اقتصادی معرفی می کنند و چرا همه تجار، کسبه و بازرگانان را دزد جساب می کنند.

فروغان با یادآوری این مطلب که سازمان توسعه تجارت باید دست یک نفر باشد که تخصص داشته باشد و باید به جای اینکه مچ گیری کار را پیش ببرند، افزود: صادر کننده را خانه نشین و از سوی دیگر راه را برای قاچاق را آزاد می کنند.

وی با اشاره به اینکه گفته اند، 300 کارت تعلیق می شود و شاید تنها 10 مورد تعلیق نشود و این مربوط به کل اقتصاد استان است، افزود: کسانی که به شکلی که بانک مرکزی می گوید ارز وارد نکرده اند به غیر از جرائم مالیاتی سنگین، به مراجع قضایی معرفی و از فعالیت های بانکی آنان جلوگیری می شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: با نمایندگان صحبت هایی شده است برخی از آنان اذعان داشتند که ایراداتی وجود دارد و قبول دارند و نگاه آنان این بود که نظر کارشناسی را قبول دارند و باید کمک کنیم که هدف گذاری درست شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.