کد خبر: 6230
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
دستگیری - بازداشت - زندان - دادگاه

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس از کشف و ضبط ۱۲۴ اسلحه شکاری و جنگی در فارس در مردادماه ۹۹ و برخورد قاطع با متخلفان شکار غیرمجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، حمید ظهرابی گفت: با تلاش مضاعف و گشت و کنترل های شبانه روزی محیط بانان تعداد متخلفین دستگیر شده در مرداد ماه سال جاری ۱۵۱نفر و در  مرداد سال گذشته ۱۴۸نفر بوده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در خصوص کشفیات محیط زیست فارس افزود: در مرداد ماه سال جاری ۱۲۴ قبضه سلاح و در مردادماه سال قبل ۱۱۲سلاح کشف و ضبط شد.

وی با توجه به افزایش بارش نزولات آسمانی در بهار امسال و افزایش آتش سوزی ها در عرصه های طبیعی افزود: حضور به موقع محیط بانان در منطقه موجب کنترل سریع تر آتش سوزی ها شده به نحوی که در مرداد ماه امسال حدود ۱۷۳ هکتار آتش سوزی در عرصه های طبیعی داشتیم اما در سال گذشته با وجود بارش کمتر در چنین ماهی ۲۶۶ هکتار آتش سوزی در عرصه ها رخ داده بود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس دلیل افزایش کشفیات را افزایش اکیپ های نظارتی یگان حفاظت اجرایی محیط زیست در تمامی مناطق تحت نظارت استان دانست و اذعان داشت: هوشیاری و تلاش مضاعف محیط بانان نقطه قوت این موفقیت است.

وی حضور مستمر یگان اجرایی محیط زیست را در روند جلوگیری از تخلفات موثر دانسته و به افزایش دستگیری متخلفان در شروع شکار را بسیار مهم خواند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.