کد خبر: 6247
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که با مرگ ۱۲ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به ۸۲۲ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» در استودیو سلامت فارس، از انجام بیش از ۲۵۵ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و گفت: بر اساس بررسی ها، ابتلای ۴۳ هزار و ۶۶۵ نفر به قطعیت رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: از مجموع ۷۲۹ بیمار بستری، ۹۱ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و شرایط آن ها وخیم گزارش شده است.

وی در ادامه با آرزوی سلامتی برای مبتلایان، از بهبودی ۴۰ هزار و ۸۳۶ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و این تعداد را معادل ۹۴ درصد از موارد کل مبتلایان دانست.

 همتی در رابطه با آمار تجمعی جانباختگان کرونا در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: آمار جانباختگان در شیراز ۳۷۹ نفر، مرودشت ۵۴ مورد، کازرون ۳۸ مورد، آباده ۲۰ مورد، داراب ۱۸ مورد، لامرد ۱۶ مورد، قیروکارزین ۱۵ مورد، کوار ۱۰ مورد، زرین دشت ۸ مورد، ممسنی و پاسارگاد هرکدام ۷ مورد، زرقان و اقلید هرکدام ۶ مورد، استهبان و خرم بید هرکدام پنج مورد، سپیدان، سروستان و ارسنجان هر کدام ۴ مورد، فیروزآباد، مُهر و نی ریز هر کدام ۳ مورد، کوه چنار، رستم و بیضا هر کدام ۲ مورد، فراشبند، خرامه، بوانات و سَرچهان هر کدام یک مورد بوده و خوشبختانه شهرستان بختگان نیز تا کنون مورد فوتی گزارش نشده است.

این مقام مسوول در دانشگاه به مردم توصیه کرد که چه در سفر و چه در منزل، به توصیه های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده، رعایت فاصله گذاری فیزیکی عمل کرده و از حضور در تجمعات بپرهیزید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.